Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napfénytető segít nyáron...

Napfénytető segít nyáron klíma nélküli autóban? Utólag megéri beszereltetni?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekelne hogy mennyire "bubog" vársoba, autópályán, és segít-e az autó szellőzésében, most nem a dugóra gondolok nyilván, hanem normál körülmények között, eszembe sem jut hogy kiváltana egy klímát, csak olcsóbb alternatíva mint beszereltetni 1-et, 25 fokig meg klíma nélkül is elvagyok, előre is köszi!

2017. jún. 29. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
vegyél inkább 1 pár szélterelőt.
2017. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
az már van, de sajnos nem elég, nem jön be elég levegő az utastérbe és autópályán kibírhatatlan
2017. jún. 29. 15:13
 3/12 Beviz Elek ***** válasza:

Utólagost nem tennék be az egyszer biztos.


Amúgy nem rossz kinyitva, napszemüvegben tolni a nagy melegben. Hangosabb mint csukva, de nem vészes.

2017. jún. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én anno alaposan körbejártam a témát, nos:


utólag beszerelhető megoldásból alapvetően kétféle van:

- a Webasto-féle, amelyik eltolható és buktatható is, annyiban különbözik a gyáritól, hogy a tető nem az autó tetőlemeze alá, hanem fölé fog csúszni. Nagyon elegáns és igényes, viszont drága: 100 ezer forint körül indul.


- a másik lehetőség a kézzel kitekerhető, csak kibuktatható változat. Ezt kb. 30-40 ezer körül bevágják neked. Ennek hibája, hogy nem lehet eltolni, és a Webastotól eltérően a tetőablak kicsit kiemelkedik a tető síkjából, kicsit olyan, mint a lakókocsik tetőablaka.


Én végül elvetettem, mert a Webasto túl drága, a másik meg csúnya és félmegoldás. Most egy gyári tetőablakkal szerelt autóm van. Nos, ez olyan, hogy két állása van: először nem megy el végállásig, csak ha még egyszer rányomok. Végállásban, teljesen kinyitva 60km/h környékén "bubog", kicsit becsukva már nem. Hangosnak nem annyira hangos, eltolva és buktatva is 90-ig elviselhető, klasszisokkal jobb, mint a nyitott ablak. Egy hátránya van még ha pályán használod: tele leszel bogarakkal :-)

A légcserében tud segíteni, de amikor kint is 30 fok van, akkor csak felmelegszik az autó, szóval nem érdemes.

2017. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Érdekes, akkor gondolom ez attól is függ hogy mennyire fekszik a témára a gyártó. Az én gyárim buktatva 180nál sem zajos, teljesen nyitva pedig 120tól kezd hangos lenni. Nyitásnál felugrik egy kis lemez, emiatt nem "bubog" 140-nél sem, ha azt kézzel visszanyomom, akkor már 60nál is csinálja.
2017. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet csak nekem nem világos: Mi az a "bubogás"?
2017. jún. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ezt most jó nehéz megfogalmazni :D

Ha ugyan arra gondolunk a többiekkel, akkor az amikor be-be csap a levegő és idegesítően verdesi a tetőkárpitot is. Van egy jellegzetes hangja is ennek.

2017. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg autópályán lehúzni csak az egyik hátsó ablakot (többi felhúzva)

Olyan bubogás lesz hogy majd kiszakad a dobhártyád:)

Na az a bubogás szerintem amiről szó van.

2017. jún. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

kérdésedre a válaszom:

én utálom a klimát,de van hogy máshogy elviselhetetlen a meleg.A tetőablak óriási találmány,de mikor a fejemet süti a nap,azt annyira nem csipázom.

Ha meg elhuzom a sötétítöt,nincs értelme nyitva lenni.

Tehát minél gyorsabban mész,annál inkább becsukod az ablakot,mert zavar a szélzaj.Pont autópályán nem érvényesül a jótékony hatása.Az ideális sebesség nyitott tetőablaknál az én autóm esetében50-100km/h.

Fölötte már kezd zavarni a szélzaj.

2017. júl. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ! nem lesz így tetőablakom :D
2017. júl. 1. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!