Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobbra hátra parkolás, hogyan?

Slash1xhun kérdése:

Jobbra hátra parkolás, hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lassan vizsgázni fogok. Ám az oktatóm az óráim 90%-át végigordította, ahelyett hogy magyarázott volna. :( A az előremenetellel nincs baj, azt félig meddig autodidakta módon sikerült elsajátítanom+abból amit a fülembe ordibált. A tolatás viszont a halálom, főleg a párhuzamos és a jobbra hátra, a kérdésem az lenne, hogy amikor beállok ugye az autó mellé(elé) ami mellé parkolni szeretnék majd tolatva(ugye úgy kell megállnom hogy a csomagtartóm vége az ő autója közepénél legyen), és elkezdek tolatni, közben teljesen balra szedni a kormányt, nem ütközöm bele?

2017. júl. 11. 20:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem balra, hanem jobbra szedem, bocsi.
2017. júl. 11. 20:48
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha balra szeded a kormányt, az nem jó, akkor a kocsid orrával nekimész a másik autónak.


Jobbra kell szedni a kormányt, majd amikor 45 fokos szögben vagy az út széléhez képest, akkor egyenesbe állítod a kormányt és gurulsz lassan.

Amikor már nem sok van hátra (mondjuk a jobb tükröd a másik kocsi hátuljának vonalában van), akkor szeded balra, amíg párhuzamos nem lesz az autó a szegéllyel.

2017. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszonom, a sok orabol a 45 fokot nem mondta az oktatom, es a tobbit sem nagyon. :) Amikor jobbra hatra 90 fokban parkolnk let auto koze, azt is le tudnad irni nekem?
2017. júl. 11. 21:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam,hogy megállok a másik autó mellett. Elkezdek tolatni, amikor a mellettem lévő autó hátulja az én hátsó ajtóm közepénél van, alászedem fullra, ha megvan a 45 fok,egyenesbe. Ekkor tolatok hátrafele addig, még a jobb oldali visszapillantóm a másik autó hátulja sarkával (tehát ha jobbra hátra,akkor a mellettem lévő autónak a bal hátsó sarka) egy vonalban nem lesz. Ekkor alászedem,és beteszi az elejét magának. Nekem így tanította az oktatóm, egyszer nem bsztam el a jobbra hátra parkolást. Amire figyelni kell még,hogy a másik autó milyen távolságra áll a szegélytől, meg hogy milyen széles. Ha a másik autó távolabb áll a szegélytől, te hozzá igazodva próbálsz meg beállni és így te is távolabb kerülsz. Meg nem mindegy hogy egy smart vagy egy 6-os bmw van előtted.
2017. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A jobb oldali tükröt nem tudod használni? Mert nekem ez elég furcsa hogy itt ilyen vagy olyan szöget mondanak. Látni kell hogy hogy mozog az autó és annak megfelelően kell szedni a kormányt.
2017. júl. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De szoktam hasznalni, az oktato igy ,,tanitotta,, elkezdek tolatni, amint a csomagtartom elhagyja a masik autot, tekerem helyzettol fuggoen balra, vagy jobbra, utanna ha az ellenkezo tukorben meglatom a masik autot,(lampat,mindket lampat, tukrot, barmit) erre nem tert ki, akkor egyenesbe hozom es csak tolatok befele, kozben nezem a patkat a tukorbol, ha eleg kozel van, akkor parhuzamba hozom a patkaval es ennyi.
2017. júl. 11. 21:21
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Én jó ötletnek tartom a youtube-os oktatóvideókat megnézni. Pl: https://www.youtube.com/results?search_query=parallel+parkin..

Szinte bármilyeket, vagy többet. Néhány év vezetői tapasztalattal soha nem volt szükségem az egymás mögötti parkolásra (sokszor inkább kerestem másik helyet). Aztán jópár éve, nem is tudom melyik videót megnéztem, és azóta mintha úgy születtem volna :)

2017. júl. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, neztem mar parat, saknos nem a vegeredmenyt velemenyezi az oktato. :/ Parkoltam mar be parhuzamosan,tok jol raadasul. Akkor is elkezdett orditani, hogy valamelyik tukorbe nem neztem bele, vagy ilyesmi.
2017. júl. 11. 22:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért nem keresel egy normális oktatót. Lassan vizsga, de nem tudsz parkolni? Hát miféle oktatási színvonal ez? A fogralomban mi lesz?! Végig ordítozás?!
2017. júl. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt a megoldás, nem kell túlragozni :)

https://www.youtube.com/watch?v=W0Jq980mTd0

2017. júl. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!