Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin, gaz, diesel? Mi a, jo...

Benzin, gaz, diesel? Mi a, jo es miert?

Figyelt kérdés
Miert mondjak sokan, hogy mennyivel jobb a gazolaj mint a benzin pl?

2017. júl. 18. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A dízelnek nagyobb az égéshője, tehát ugyanazért az árért (vagy olcsóbban) több energiát kapsz, vagyis több km-t tudsz megtenni.


Az autógáz se rossz ár/energia arányban. Amikor 400 Ft felett van a benzin, akkor megéri.

2017. júl. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Ámde:ha egyszer a dízel beszarik,egy benzines autó árát költöd rá.

Traktorban teherben kamionban oké.

Ezenfelül sorra pattintják ki európa nagyvárosaiból már az újakat is.

Gázüzem vicc.

Fillérvadász proliknak lett kitalálva akik 100 forintért elkisérnek egy csigát debrecenbe.

A motort pedig rövidtávon kicsinálja a gázüzem,beszerelés bevizsgálás kötelezö cserék pedig felülmúlják a "megtakarítást",nemvéletlen hogy akinek volt már az is kidobta...

2017. júl. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

"Ámde:ha egyszer a dízel beszarik,egy benzines autó árát költöd rá."


Ez most olyan dolog, hogy számolj kicsit.

tegyünk fel van egy 2 literes dízel és egy két literes benzines autónk. Legyen a táv 300.000km.

2 literes dízel átlagfogyasztása 6 liter körül mozog egy ugyanekkora benzines 9 liter. ( spritmonitor adatbázást nézegetve ez az átlagos rengeteg tipus alapján. )


Ne bonyolítsuk túl, számoljunk mindkét üzemanyagnál 350Ft-al.


3000x9=27000L 9.450.000Ft

3000x6=18000L 6.300.000Ft


3.150.000Ft a megtakarítás a dízel javára... és akkor mi van abban az esetben, ha el sem romlik a dízel? Akkor csak még jobban nő a különbség. De ha annyira pontosak akarunk lenni, vehetjük azt is, hogy ennyi futás alatt a benzinesnél fixen szükség van 3-4 alkalommal gyertyacserére is, ha normális minőség illetve több a henger akkor arra is simán számolhatunk 100-at.

2017. júl. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2, utolsó,


dehogynem, az átlag pont, hogy rengeteget megy egy autóval, mert nincs pénze 100.000 után eldobni.

Bármennyire fáj a benzinpártiaknak, a dízel még mindig nagyon is jó megoldás, annak aki nem pár km-es utakra használja az autót.

2017. júl. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A dizel se romlik el többet mint a benzines. Furcsa is lenne ha a kamionok lépten nyomon elromlanának. Azok el tudnak menni 1 milla fölé, de nem egy már 2 milla km fölött jár.

Itt inkább az a baj hogy nem értenek hozzá. Aztán ha valami baja van, meg kérdezik ezt azt és az a nagy kocsma javaslat !!! hogy bizony adagolót kell cserélni, meg porlasztókat. Sőt még ezt javasolja a szerviz is. PERSZE !!! Hisz itt lehet nagyot szakitani. Ha semmi baja akkor is 2-300 ezret le lehet gombolni a tulajtól. Ezért van az hogy a DIZEL-nek milyen sokba kerül a javitása papir szerint.

2017. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 crudy ***** válasza:
93%
Valaszolva a kerdesre. A gaz tenyleg csak sporolasra jo de kompromisszummal jar. A dizel benzin nem jobb egyamsnal, mindkettot arra kell hasznalni amire valo. A lapos csavarhuzo se jobb mint a kereszt. De a lapossal elrontod a kereszthornyu csavart, a kereszt csavarhuzoval meg nem mesz semmire a lapos hornyu csavarnal. Csak azert van a dizelbol mar tobb az utakon mert az emberek nem ertenek a muszaki hatterhez es itt is sporolni akarnak a gyartok meg nem vilagositjak fel a vevot mert nem erdekuk.
2017. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy jobb. Attól függ, hogy mire használja az ember. Mi évi 30 ezer km-t elautózunk. Nem nehéz utánaszámolni, hogy egy benzineshez képest mennyit spórolunk a dízellel. 350-es üzemanyag árral számolva édesapám hasonló kaliberű benzines autójához képest egyébként 315 ezer ft-ot. Nah hála istennek mivel az autónk egy lassan egy 20 éves a klímaváltozásért egymagában felelős sz.r-f.s-szutyok fosvágen, így még nagyobb hiba esetén is maximum egy éves megtakarítás megy a levesbe. Ha meg előbb eladjuk mint egy nagy hiba előjön, akkor meg csak nyertünk az ügyön.
2017. júl. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

4 évig céges dízel focussal jártam. Szerettem mert nyomatékos volt meg ha ráléptem a gázra akkor nem ilyen küszködő felbőgése volt a kocsinak mint a benzinnél de hát ugye ez igaz a dízeles kocsikra.Ebből a kocsiból 160000 km-nél szálltam ki. Első saját kocsim 2014-es benzines focus volt. Szerettem meg minden de hát nem gyorsult kirobbanóan,enni meg evett. Azt tavaly októberben adtam el pontosan 100000 km-mel. Jelenleg egy 2015-ös 150 Lovas mondeom van amit 30000km-rel vettem. Most 57000 van benne. Azt tudja amit egy dízelnek kell tudnia. Nyomaték és erő.

#5 ki lehet számolni hogy eddig mennyit mentem az autóimmal. Amennyit én teszek a kocsijaimba az még soknak nem is mondható. 32 éves vagyok és többet vezettem 300000km-nél. Tehát ez az általánosítás nagy hülyeség, mert aki dízelt vesz az nem évi 10000-et autózik. Van egy barátom ő a 2014-es mondeoba 3 év alatt 260000-at pakolt. Ő mondjuk németbe jár.

Amúgy a részecskeszűrőn sem lehet már pampogni mert a benzinesekben is már van manapság. Lendkeréken sem csak hát a dízel jobban remeg így hamarabb szétrázza ezt az alkatrészt. Amúgy sajnos azért utálják a dízelt sokan mert megveszik a 6-7 éves kocsit 170000km-rel aztán akkor kijönnek a költséges problémák és ilyenkor már nincs garancia. De ez sem mindig igaz mert aki meg elfogadja hogy ez van és költeni kell az autóra az egy idő után beletörődik.

2017. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

"Hamár ész érvekre képtelenvagy mi a fsznak ugatsz bele? "


Mert telefonról nem volt kedvem, de akkor parancsolj:

"ha egyszer a dízel beszarik,egy benzines autó árát költöd rá. "

Égbekiáltó baromság, hacsak nem 20 éves 200e forintos ócskavasakról beszélünk.


"Ezenfelül sorra pattintják ki európa nagyvárosaiból már az újakat is."

Nem pattintanak ki semmit sehonnan. Azokat az autókat tiltják ki a belvárosokból, amik nem felelnek meg a környezetvédelmi normáknak. A benzineseket egyaránt...


A motort pedig rövidtávon kicsinálja a gázüzem,beszerelés bevizsgálás kötelezö cserék pedig felülmúlják a "megtakarítást",nemvéletlen hogy akinek volt már az is kidobta..."A motort pedig rövidtávon kicsinálja a gázüzem,beszerelés bevizsgálás kötelezö cserék pedig felülmúlják a "megtakarítást",nemvéletlen hogy akinek volt már az is kidobta...


Fingod nincs a gázról, ugye? De majd szólok a motoromnak, hogy legyen szíves szétesni 300,000 km gázüzem után, mert okoslajos megmondta, hogy "rövid távon" kicsinálja a gáz. Idióta, a gáz sokkal optimálisabb a benzinmotornak, mint maga a benzin... Tökéletes elegyedés a robbanáshoz - szemben a tökéletlen porlasztással - , korom nélküli égés. Csak nem a sarki pista bácsival kell beszereletetni, hanem olyannal, aki ért hozzá, és akkor az a +200 fok égéshő semmilyen kárt nem okoz és normálisan be is lesz állítva.

A beszerelés olyan 30-50e km-en megtérül (és amúgy eladásánál növeli az autó értékét és forgalomképességét...).

De amúgy érdekel már, hogy tovább égesd magad:

Milyen borzalmas költséges "bevizsgálásokra és kötelező cserékre" gondolsz? A 800 ft-os gázszűrő cserére 20,000 km-enként (amit benzin és dízelben is kéne, csak a legtöbb ember cseszik rá) vagy pedig arra, hgoy kb. 2000 ft-al drágább egy műszaki az LPG üzemben, mint ugyan arra az autóra a hagyományos? Hm?

Két hátránya van a (nem gyári) gáznak:

- ~ 5%-os teljesítménycsökkenés

- Elveszi a pótkerékhelyet


Na jöhet a következő kör okoskodás, bekészítettem a popcornt!

2017. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

"nemvéletlen hogy akinek volt már az is kidobta.."


Ja, egy kis adalék:

Nézd meg hány LPG-s autót árulnak (szinte egyet sem). Utána pedig hívd fel az LPG dokit és kérj tőlük időpontot átalakításra. Heti 5-10 autót alakítanak át és jó, ha 3 hónapra előre kapsz időpontot. Aztán battyogj le a hozzád legközelebbi LPG kútra (már ha a tanyán felétek van ilyen...) és kérdezd meg mennyi gázos ember jár hozzájuk.

Na csak ennyire dobta ki bárki is a gázt.

2017. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!