Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás hogyan megy, ha...

Autó vásárlás hogyan megy, ha szeretném szervízben átnézetni az autót?

Figyelt kérdés
A tulajdonos egyszerűen odaadja az autót, hogy nézessem át, vagy pedig együtt visszük el?

2017. júl. 20. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván együtt mentek. Én biztosan nem adnám oda senkinek, hogy vidd el, aztán hozd vissza. Nem is értem, hogy fordul ez meg a fejedben.
2017. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ő viszi oda. Te meg fizeted. De egy autókereskedésben ezt nem lehet eljátszani. Volt, hogy autókereskedésbe mentem kinéztem az autót, jött az ember mutatni, indítani és mondtam, hogy itt van a márkaszerviz nem messze van ott ismerősöm és vigyük át egy állapotfelmérésre. Azonnal elutasított. Szóval biztos volt vele baj. És ez autókereskedő volt. Gondolom összerakták, hogy eladhassák jó drágán aztán 1 hónap múlva tönkremegy.
2017. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Használt autó vásárlásához vagy viszed magaddal a szervizest, vagy közösen elviszitek az autót átnézetni.
2017. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Olyan esetben, amit írt a második válaszadó (nem engedik átnézetni), nem szabad megvenni az autót, garantáltan van rejtett hibája.
2017. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És, ha ki szeretném próbálni az autót, akkor is együtt megyek el az eladóval? (Bocsi a buta kérdésekért, de első autó lesz, és nincs semmi tapasztalatom ebben.)
2017. júl. 20. 11:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak szimplán nincs időm rá hogy elvigyük átnézetni, ezért utasítom el az átnézetést. Régen engedtem, 3 órát kellett várni a szerelőre, megnézték majd a vevő mégsem vette meg (pedig minden rendben volt az autóval).
2017. júl. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én be szoktam ülni a tesztpilóta mellé a próbaútra. De mellém mikor vettem még csak 1x ültek be. Tehát ez is változó.
2017. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én eladás előtt elvinném egy ilyenre még egyedül. Így amikor mondjuk adom el az autómat tudom mutatni neki, hogy tessék itt van a papír.
2017. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Nekem csak szimplán nincs időm rá hogy elvigyük átnézetni, ezért utasítom el az átnézetést. Régen engedtem, 3 órát kellett várni a szerelőre, megnézték majd a vevő mégsem vette meg (pedig minden rendben volt az autóval)."


Ilyenkor óradíjat számolnék fel a vevőnek. Megbeszélni vele, hogy átnézés előtt rakjon le egy bizonyos összeget, majd ha a kocsinak semmilyen műszaki hibája van s nem veszi meg ezt az összeget kapd meg.

2017. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kérdező: van, aki engedi, hogy vezesd és van, aki nem. Nyilván az lenne a jó, ha a vevő mehetne az autóval, de ez bizalmi dolog. (hiszen ha mondjuk meghúzod, kifizeted?) De ha még nem volt autód és nem is értesz hozá, nem fogod tudni, mit kell figyelned rajta.
2017. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!