Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan cseréljek motorolajat?

Szabopd kérdése:

Hogyan cseréljek motorolajat?

Figyelt kérdés
Nemrég egyik haverom vett egy 320i bömöst, és most szeretne benne olajat cserélni. Még menne a jelenlegivel is, de neki nagyon sokat jelentenek a BMW-k, és gondoskodni akar róla. Ő a 3. tulaj, és az előző, saját bevallása szerint is, nem a jó, minőségi olajat tette bele, hanem ami úgymond "elég". Állítólag, nem lehet a különböző olajtípusokat összekeverni, de ugye nem lehet telljesen kifojatni a telljes olajkészletet, mert mindig marad benne egy kevés. Kell-e ezzel foglalkozni??? Ki kell takarítani valami speckó adalékkal, vagy egy kis pihentetéstől úgy is lefolyik a teknőbe a nagyja, a többi meg nem csinál balhét ????

#BMW #motorolaj #rossz minőségű olajat jobbra #speciális takarítás
2017. júl. 22. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Üzem meleg motornál kell leengedni. Majd ha lefolyt és már nem csepeg akkor egy pillanatra belehet inditani, de csak egy pár fordulatig és a szivattyúból is kinyomja ami még benne maradt. Majd új szűrő és mehet bele a friss olaj.
2017. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 crudy ***** válasza:
Hat en tuti nem inditgatnal olaj nelkul a motort. Az a pici ami marad benne ott semmit nem fog zavarni. Ugyis felontod 5liter jo olajjal.
2017. júl. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szinte biztos voltam benne hogy majd lesz aki csak azért is meg akar cáfolni. Olvasd el mit irtam. !!!

Nem azt irtam hogy INDITGATNI.

2017. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az az olaj nélküli indítgatás kb 10 000x nagyobb kárt csinál mint az a fél deci olaj ami bennemarad.
2017. júl. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 crudy ***** válasza:
Elolvastam kétszer mielőtt írtam volna és olaj nélkül egy fordulatra se terhelném a csapágyakat.
2017. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"nem a jó, minőségi olajat tette bele, hanem ami úgymond "elég""


Az autó gyártója kiad az autóhoz egy kezelési utasítást, abban szerepel, hogy minimum milyen minőségű olaj kell bele a gyártó által tervezett működéshez és milyen gyakran kell cserélni.

Azt írják bele, amivel rendben fog működni, ettől lefelé eltérni nem érdemes műszaki okokból, felfelé meg eltérhetsz a saját zsebed kárára. Ugye az olaj ára benne van minden km költségében, ha literenként 300 forinttal drágább, megy bele 5 liter és 10000 km-enként cseréled, akkor az minden egyes kilométernél 15 fillér költségnövekedés.

Ugyanez van a kilométerek számával a két csere között.

Jó, bizonyos esetekben indokolható a másik olaj vagy a rövidebb periódus, de az átlagostól eltérő felhasználás miatt, pl. csak városi használat, nagyobb terhelések (nagyon gyakori vontatások, kemény hajtás).


Melegen kell leengedni az olajat - nem forrón, nehogy égési sérülés legyen belőle, de nem illik megvárni amíg hideg lesz a motor. És hagyni kell neki időt kifolyni/kicsöpögni, nem visszatekerni a leeresztőt amikor még folyamatosan folyik pl. tollbetét vagy fogpiszkáló vastagságú sugárban.

Ami itt-ott marad a motorban, abból semmi vész nem lesz, egyszerűen nem jelent annyit. Egyedül az olajszűrőben maradhatna komolyabb mennyiség, de gondolom az is csere lesz.

2017. júl. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ha 3-4szer körbe fordul a motor semmu baja nem lesz , mert az nem olaj nélkül történik.

Ennyi erővel akkor se szabadna átforgatni a motort amikor új korába szerelik össze. Pedig ott tényleg száraz akkor. Ezt inkább úgy csinálják hogy egyet pöccintenek a motoron , hogy a szivattyúból is kijöjjön az olaj. Nem indítgatják mint itt hogy félre értettétek. Kamion szervizben dolgozok, és nem egy autó már túl van az egy millió km-en.

2017. júl. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 - nem szárazon szerelik össze, illetve az első átforgatás (nem beindítás) előtt feltöltik olajjal.

A gyártósorokon jellemzően az olaj nagyobbik része kerül a betöltőn a teknőbe, a kisebbik részt pedig megfelelő helyen keresztül (pl. olajgomba helyére tekert adapter) nyomás alatt töltik fel.

Az olajjal feltöltés előtt csak annyit fordul a főtengely, amennyi a szereléshez feltétlenül szükséges, azt is ugye lassan és terhelés nélkül.

2017. júl. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha attól mert kétszer-háromszor átfordul a motor és baja lesz , akkor az olyan is. Még teljesen szárazon se lehet semmi baja, de van rajta egy olajfilm réteg. Nem járatásról lenne szó, csak arról hogy kinyomja azt kis fáradt olajat. Persze ugyan úgy jó mind két megoldás, szinte semmit nem jelent. Először én is meg lepődtem mikor ezt mondták, de azóta már nagyon sok helyen direkt figyeltem, és a legtöbb helyen egy pöccre megtekertetik a motort.
2017. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Milyen széria? Az E36-okba még közönséges 15W40 ásványi olaj került a gyárban, majd a márkaszervizben is azt kaptak. Nekem megvan a szervizkönyve, Castrol GTX 15W40-et raktak bele a wallisban. :)

Szóval nem igazán kapni már olyan olajat, ami ártana neki. Amelyik olaj megfelel a BMW-nek, attól nem lehet baja. Ez fel van tüntetve a flakonon a jóváhagyásoknál. Ezt a régi specifikációt már eltörölték, már csak longlife olajok kapnak jóváhagyást, ezek viszont visszamenőleg kompatibilisek, de 2004 előtti autóba nem raknék LL04-et, mert ezek már EURO 4 motorokba való, más adalékolásúak.

A motorolajak egyébként keverhetők egymással, tehát semmi problémát nem okoz az, ami a motorban marad.

2017. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!