Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Generátor gondokkal meddig...

Generátor gondokkal meddig megy el az autó feltöltött akksival?

Figyelt kérdés

Pár napja épp indulni akartunk az autóval (Ford Focus 2006-os), már az elején furcsa hangját hallottam, gázadásra erősödő, sípoló hangot adott. Még megfordulni sem tudtunk, már pár méter után kidobta a töltéshiba jelzőt (2 hónapon belül másodjára, nemrég a feszültségszabályozó meg az ékszíj lett cserélve, de 2 hónapja jó volt mindkettő). Azonnal visszafordultunk, a motorháztető felnyitásakor az autóból égett szag áradt, füst nem, de csak örülhetünk talán, hogy így megúsztuk.

Hibakód otthoni kiolvasóval: P1632, valami generátor hibát jelző hibakód.

Közben ahogy próbálgattuk az autót, hogy mi baja lehet, lemerült az akksi is, gondolom nem tölti a generátor. Ha feltöltjük, meddig megy el az autó? El tud még a szerelőig gurulni? Vagy trélert kell hívni ilyen esetben? Másik autóval is mennénk mögötte, bikakábellel, ha lemerülne, így meddig lehet elmenni vele? Esetleg lehet, hogy a generátorban a feszültségszabályozó volt hibás és 2 hónap után ment tönkre?

Plusz most nagyon nincs keret 80ezerért új generátorra, ilyenkor érdemes lehet javíttatni a generátort? Mennyiért javítanak ilyet? A szénkefék korábban cserélve voltak otthon (hozzáértő rokon által), a feszültségszabályozóval együtt, ha ez a kettő mégis jó, de mondjuk a diódáknak van baja, érdemes javíttatni?


2017. júl. 24. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem használsz semmi elektromos cuccot (rádió, világítás, stb), akkor órákat kibír.
2017. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Viszont rokonom szerint a befecskendezés is lehet elektromos (1.6 TDCi) és az fogyaszthatja.
2017. júl. 24. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, pont azért bír ki órákat. Amúgy heteket bírna :D
2017. júl. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Benzines nem sokáig megy el, dízel jóval többet, de ott is eszeget az elektronika azért. Mennyire van a szerelő? Max 20-30 Km amit bepróbálnék. És semmi elektromos kütyü ne legyen bekapcsolva, klíma se, remélhetőleg nincs nappali menetfény se. Ne indexszelj és ne fékezz, mert az is fény. :D Persze, ha olyan helyen vagy ahol megoldható biztonságosan és büntetés nélkül.
2017. júl. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy 120 km-t kellene mennie. :/ De mellette lesz egy másik autó, ami ha kell, tölti, ha kell vontatja.
2017. júl. 24. 22:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor menjetek nyugodtan, lámpa ne világítson nyilván, ha van nappali menetfény azt valahogy ideiglenesen inaktiválni kéne, rádió ne szóljon. A többi maradhat, mert ekkora távon nem lehet megoldani index meg féklámpa nélkül is. Aztán ha lemerül, akkor vontatjátok. Fogalmam sincs mennyit eszik a vezérlés, mert minden kütyü árammal megy, nem csak az injektorok, a menetstabilizátor, az ABS, a légzsák, minden szenzor.
2017. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kérdés még az, hogy gond lehet-e az égett szagból, amit korábban éreztünk a sípoló hang mellé. A hang megszűnt, de nem sokat mentünk vele azóta, nem vagyunk biztosak benne, hogy nem jön vissza, ahogy az égett szag sem.
2017. júl. 24. 22:57
 8/9 anonim ***** válasza:
120 km-t simán kibír.
2017. júl. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Dízel, akkor az tovább bírja mint egy benzines, de 120km-re én nem indulnék el töltés nélkül. Bár azt írod van vonatóautó, akkor így megoldható.

Én egyszer 40km-t voltam kénytelen autópályán töltés nélkül hazajönni. Azt vígan bírta. Ráadásul a tompítottnak is világítania kellett. Sötétben az autópályán kivilágítatlanul nem lett volna egy életbiztosítás a közlekedés.

Az égett szag attól függ honnan jött. Lehet csak a diódahíd égett ki, de annak én még szagát, se hangját nem érzékeltem. Lehet hogy e generátor szabadonfutója állt be, vagy valamelyik csapágy a generátorban és azért volt a hang és az okozott hőfejlődést. Látatlanban azt mondom, hogy néha meg kell állni, megnézni.

2017. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!