Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo Nubira sedan vagy...

Daewoo Nubira sedan vagy Chevrolet Lacetti sedan vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
OLYANOK VÁLASZÁT VÁROM AKIKNEK VAN VAGY VOLT, NEM OLYANOKÉT AKIK GONDOLKODÁS NÉLKÜL SZIDJÁK A DAEWOOT, PEDIG HALLÁSBÓL IS ALIG ISMERIK!

2017. júl. 25. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Miért kiabálsz hülyegyerek?

Attól hogy nagybetűkkel írsz, nem lesz igazad.


Nubira felejtős, már túl régi, Lacetti esetleg, ha el tudod fogadni, hogy az egy generációval korábbi GM (Opel) technika gurul alattad, egy igénytelenebb dobozbam igénytelenebb módon összerakva. A szokásos opeles tulajdonságokkal: egy kicsit gyenge, és ehhez képest egy kicsit sokat fogyaszt.

Amúgy a komó-fogyó alkatrészeken kívül nem sok bajod lesz vele.

2017. júl. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Volt korábban egy Nexiám, megbízhatóbb autóról álmodni sem mertem volna. A 4-es golffal ezzel szemben csak szívtam, megbízatóságban ég és föld a kettő! Most szükséghelyzet alakult ki, egy olcsón fenntartható családi autóra lenne szükségem, nem túl drágán. Azért írtam nagy betűvel mert nagyon nem szeretem hogy valaki úgy szid egy márkát hogy még nem is ült olyan autóban, nemhogy lett volna neki.
2017. júl. 25. 10:01
 3/11 anonim ***** válasza:
A csupa nagybetűt sokkal nehezebb olvasni, mint ha normálisan írsz.
2017. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Egyik rokonomnak voltak daewooi. Most nem tudom h azért cserélgette őket viszonylag sűrűn, mert megunta, vagy mert annyira szar volt mindegyik. Régen ültem benne párszor, kényelmesnek tűnt. Asszem amúgy ma is egy daewooval jár.
2017. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Lacettivel jartam egy darabig!Azt tudnám rola mondani hogy egy igazi hamisitatlan töröl metszett ipari hulladék!Ösrégi gagyi filléres technika iszonyat igenytelen módon összerakva,papiron jol hangzo muszaki adatokkal,közben meg nem is megy cserébe meg zabál!

Az egesz autorol amugy süt,hogy az olcsóság jegyeben keszült,ami nem is lenne feltetlen baj csak ennek lett minden alarendelve!A belső tér egy igazi pusztulat tud lenni,nem mintha új korában olyan varazslatos lett volna a szürke műanyagfröccsöntött tenger!En tiszta szivembol ruhelltem,senkinek nem is ajanlanam max az ellensegemnek!

A nubirat nem.ismerem de tekintve hogy az még régebbi el tudom tudom képzelni milyen fain lehet....

2017. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként nem is értem, használtként hogy jöhet számításba ez a két autó, amikor annyi minden van még. Új autóként értem, olcsóak voltak, és ez jelentős érv lehetett mellettük. De használtan... Komolyan, tele a piac Toyotával, Hondával, de az európaiak között is ott a Ford, Opel, Volkswagen, bármi, tényleg bármi jobb ezeknél. Bizonyára mindegyikből csak 3-4 évvel idősebbet kapsz, de szerintem ez egyáltalán nem probléma. Használt autóknál már nem kell, hogy kizárólag az ár/évjárat tényező döntsön.
2017. júl. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom a korábbi válaszolók milyen autókkal járnak illetve milyen nubirájuk volt de nem mondanak igazat. Chevrolet Lacetti=Daewoo Nubira III. tehát a két kocsi ugyan az csak 2005-től Chevrolet néven futott. 1.6 benzin 1.8 benzin 1-2 literrel többet eszik mint egy hasonló autó ami a váltó rövid áttételezésének köszönhető cserébe alul is jobban húz. Klíma van benne, tágas, kényelmes. Jobb mint egy swift, meg renault- peugeot francia sz.rok. Igénytelen és ha karban tartod sosincs baja. Sőt van 2 literes dízel motorral szerelt is ott a váltó is jobb és keveset fogyaszt. Hosszú távon ezért az arért aki tud jobb (fiatalabb) autót mutatni az addig álljon fél lábon :)
2017. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Úgy látszik, minden márkának megvan a maga "csak a kockalada volt az igazi, a többi szar" elfogult rajongója.
2017. júl. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rajongója vagyok az autónak de ne nyilatkozzanak már ilyen marhaságokat egy olyan autóról amibe csak benzin kell és nem ocskavas . :O
2017. júl. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nekem van. Ha olcsón fenntartható, olcsó autót akarsz, akkor bátran ajánlom. Azonban figyelni kell itt is, mert beleszaladhatsz a hulladékba.

Amit nem javasolnak a hozzáértők - 1.4 (gyenge, problémás motor), 1.8 (problémás motor)

A 2.0 diesel városban hajlamos a kormolódásra az alacsony fordulat miatt - részecskeszűrő . Országúton, vegyes használatban olyan mint a többi korszerübb diesel. Azonban a fenntartási költségei min. 2x-ese az 1.6-os benzinesének. Nyilván nem az üzemanyagra gondolunk ilyenkor. Ha sokat mész - évi min. 30e km -, akkor jó választás.

Kevesebb km-hez ajánlott az 1.6-os benzines, akár gázzal is, leginkább az SW (kombi), vagy 4-ajtós kasztnival, mert az 5-ajtós csomagtere 1xűen kicsi. Viszont az utasok is kényelmesen ülnek.

Nem fogyaszt sokkal többet a hasonló autóknál (+1-1,5l/100km), vagy ha igen, annak oka van.

Rothadás egyetlen jellemző helye a küszöbök alsó burkolólemeze, ami azért van, mert emelésekkor megroppantják a kiváló szakemberek.

Tehát nem egy Maybach, de elmegy innen-oda.

2017. szept. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!