Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az elsö lánckerék tengely...

Gileragsm50 kérdése:

Ha az elsö lánckerék tengely mozog, akkor mért nem lehet vele elindulni? Iletve közlekedni. Sebességbe rakom és egyszeruen leál.! Mit tegyek hogy lehesen vele menni? GILERA GSM 50 supermoto 2000

Figyelt kérdés

2017. júl. 29. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a lánckerék elforog a tengelyén, egyszerű a megoldás: minden gépészet "lusta", ha teheti, nem indul el. Ráengeded a kuplungot, aztán inkább elforog a tengely a lánckerékben, mint hogy a bazi nagy ellenállás ellenében hajtsa a motort.

Ha kúpos a lánckerék, akkor a kúpok illesztése nem jó. Ilyenkor sok Okos Jóska nagyobb reteszt illeszt be (már ha van retesz) vagy ész nélkül hegeszt. Ez rossz megoldás: a retesz csak pozicionál, a kúp viszi át a nyomatékot. Megfelelően illesztett kúpfelületek kellenek, addig nem lesz eredmény.

Ha bordástengelyen ül, akkor a gépészet egyik csodájával állunk szemben. Vagy sikerült elnyalni a bordaprofilokat (nem kispályás teljesítmény egy 50-es motortól), vagy a tengely tört el valahol belül (ez sem).

2017. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hello köszi a választ csak azt nem értem hogy beindulni beindul elsö rugásra meg öninditoval is csak ha elakarok vele indulni leál..... vagy ha az mozog akkor nem teszem tonkre a fogaskerekeket?
2017. júl. 29. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem Simsonnál van ez. A váltótengely a kislánckerékkel rajta ki és be kotyog egy kicsit. Nem tudom mitől , de attól még megy.
2017. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!