Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó generátor töltés?

Autó generátor töltés?

Figyelt kérdés

Hali!


Azt szeretném kérdezni, hogy a generátor vissza tudja tölteni teljesen az akksit? Sajnos rájöttünk hogy a riasztó leszívja az akksit (nagyon lassan, 2 nap). Viszont a szerelő aki megnézte nem ér rá megcsinálni, azt mondta vigyem máshova, és addig vegyem le a sarukat álló helyzetben az autóról. Azt a picit amit elhasznál, visszatölti a generátor? Régi kocsi, suzuki swift 1998.


2017. aug. 6. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen vissza tudja tölteni feltève ha jó az akkumulátor,kicsit sanszosnak tünik nekem hogy kèt nap alatt leszivja,mennyi idős az aksi?
2017. aug. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha 2 nap alatt le tudja szívni nullára, akkor az azért nem olyan pici... ...de igen, vissza tudja tölteni, igaz nem másfél perc alatt.

Ha naponta használod az autót legalább egyben 10 km-re, akkor szerintem a sarukkal sem nagyon érdemes bajlódni.

Ha csak ritkábban, pl. hétvégente, akkor célszerű levenni, ne kelljen kínlódni a töltővel vagy a bikázással amikor legközelebb használnád.

2017. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Inkább hétvégente használom amúgy új az akksi. Ma.130 kmet mentem vele, ilyenkor teljesen viaszatölthette?
2017. aug. 6. 23:18
 4/10 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy a generátorról mennek a lámpák stb menet közben?
2017. aug. 6. 23:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,ilyen hosszu távon biztos hogy teljessen visszatöltött,egyèbkènt az aksinak az a szerepe hogy inditozást illetve alapjáraton az energiát szolgáltatja a fogyasztók fele amit a generátor nem tudna önmaga teljessen ellátni..
2017. aug. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a riasztót nem lehet lekapcsolni kulccsal vagy valahogy?
2017. aug. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem mozgásérzékelős riasztó van a Volvoban, az két hét alatt szívja le az akkut ( sajnos sikerült kipróbálni). Ha két nap alatt leszívja az akksit az gáz.


Ha le van merülve az akksi nem célszerű generátorral tölteni, ugyanis az fel fogja főzni és kuka lesz az akkumulátor. Akkumulátor töltővel töltsd fel és nem lesz gond.

2017. aug. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha napi használatban van az autó és nem csak a sarki fűszeresig meg vissza mész vele, akkor nem gond ez a generátornak, de 2 nap alatt durva hogy lemerül. Talán az akksi is megérett már a cserére.

Azt a riasztót meg szedd ki úgy ahogy van, amúgy sem ér az egy kalap szamócát sem. Csak a szomszédokat idegesíteni jó.

2017. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az az akksi megérett a cserére. De én a generátort is meg nézetném. Bár akinek autója van , igazén vehet egy multimétert és saját maga letudja ellenőrizni. AZ nem lehet hogy két nap alatt lemerüljön egy valamire való akksi.
2017. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A régi Swifteket szerelték 40 Ah körüli akkuval. Egy zárlatos riasztó simán lehúzza két nap alatt, egy normális fejegység pedig 3 óra alatt :)
2017. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!