Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalt soforok! Segitsegre...

Tapasztalt soforok! Segitsegre lenne szuksegem! Tartos gaz + kuplung engedes vagy gazfroccs majd gaz el es akkor kuplung?

Figyelt kérdés
Friss jogsival rendelkezem tobb honapja eddig semmi gond nem volt az elindulasommal, viszont a napokban jartam olyan helyeken ahol utfelgyurodes volt vagy emelkedon kellett megallni es elindulni es fulladtam tobbszor is 2-3szor mire sikerult. En ugy tanultam teljesen kiengedett kuplung majd gaz. Viszont most egy golf 4 1.6ost vezetek sima talajon gaz nelkul is elindulok kiengedett kuplunggal viszont gyurodes stb eseten lefulladok. Kerdesem ha nyomom a gazt felporog 2000ig elveszem a gazrol a labam majd esik le addig keresem meg a kuplung fogaspontot es engedem fel vagy nyomhatom tartosan a gazt 1500as fordulatszamig es ugyis engedhetem a kuplungot fogaspontig majd megtart es kienged? Melyik a jobb egyszerubb es gyorsabb megoldas?

2017. aug. 7. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Állati érdekes kérdés!
2017. aug. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Telesen kiengedett kuplunggal indulsz?

Nem csoda, hogy lefullad :D

Jó, lehet, hogy hülyeséget mondok, én is fullasztottam már le, múlt kedden meg is húztak, mert azt hittem elviszi a kanyart másodikban, de lefulladtam..


Fogási pontot kell először megkeresni, majd gáz, csúsztatás.

2017. aug. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha emelkedőn indulsz el, akkor először nyomd be a kéziféken a gombot, fogási pont, majd kis gáz, mikor érzed, hogy ezek megtartják a kocsit, tedd le a kéziféket, úgy nem csúszol vissza.


Vagy méglegállás, tehát fogási ponttal egyensúlyban tartod a kocsit, nem gurul el.

2017. aug. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mérlegállás*
2017. aug. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Na, ez a baj a gépjármű oktatással!

A felemelt alapjáratú autón a tanuló sohasem tanul meg elindulni, kiengedett kuplungnál nyomhatja csak a gázt a tanuló, nehogy kopjon a kuplung egy kicsit is!

2017. aug. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Gyakorlatilag neked most meg kell tanulnod elindulni az autóval!

Fogáspontig gyorsan engeded, elkezded nyomni a gázt, fogáspontnál szinte megállsz, hogy a kuplung szerkezet ne kapjon egy nagy pofont, a fogáshatár után már lehet villámgyorsan engedni. Ha nagy az emelkedő, nagyon gyorsan kell nyomni a gázt, ilyenkor eleinte indulj kézifékessel, de ott is fogáspontnál már gáz!


Ez a gázfröccs dolog nem tudom mikor megy ki a köztudatból, ezt utoljára Zil teherautókon kellett alkalmazni.

Gázfröccs: amíg kiengeded a kuplungot, újra visszaesik a fordulatszám.

A visszakapcsolás meg úgy működik, hogy benyomott kuplungnál már elkezded nyomni a gázt, nehogy az autó akarja gyorsítani a motort, mert akkor kap egy nagy pofont.

Ne fordulatszám alapján akarj vezetni, mert az minden autónál más lesz.

2017. aug. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne szokd meg ezt a gáz nélkül elindulást! Főleg benzinessel ne, mert az nem elég nyomatékos ehhez. Igazából csak azért tudsz vele sík úton is elindulni, mert az alapjárat szabályozás kiegyenlíti azt a terhelést amit a kuplung felengedése okoz. Szóval a lényeg hogy valamekkora gázt mindig kell adni elinduláskor. Hogy mekkorát azt gyakorolni kell, gyakorolni, gyakorolni...

Aztán majd átülsz egy másik autóba és kezdheted elölről. :)

2017. aug. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

De az hogy valakinek egy szikra érzéke se legyen az autóhoz , hát elég furcsa.

Azt érezni, hallani kell hogy mikor mekkora gázt adok illetve hogy engedem a kuplungot fel. Ez a legnagyobb hülyeség hogy begörcsölsz , már pedig 1500 a fordulat és akkor jónak kellene lenni.

Figyelni és ha kicsi a fordulat gázt adni vagy csökkenteni.

Vegyél automatát ha teljesen érzéketlen vagy ezekhez a dolgokhoz.

2017. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!