Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv mindenkinek! Nemrégiben...

Brian_t kérdése:

Üdv mindenkinek! Nemrégiben vettem egy Renault Clio III autót.1.6-os 16 szelepes 65kw-os. Vajon miért 65kw-os míg majdnem minden testvére 82kw-os? Mindenhol rákerestem, de semmi! Csak hozzáértő (biztos) választ szeretnék!

Figyelt kérdés

2017. aug. 9. 00:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig létezik belőle 65kW-os is, K4M 804-es motorkóddal. Elképzelhető, hogy különböző országokba eltérő teljesítménnyel szállították (papíron, adózási szempontok miatt), nem tudom, a Tied honnan származhat, de az is lehet, hogy itthon is kétfélét forgalmaztak.
2017. aug. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és határozott választ!

És azt nem tudnád megmondani hogy mivel másabb? Mert csak vezérléssel nem lehet ekkorát változtatni és roppantúl érdekel hogy mivel! mert ugyan úgy 1.6-os ugyan úgy 16 szelepes és egyik se turbós vagy ínyektoros!

2017. aug. 14. 16:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak szoftveresen van megváltoztatva a motor- karakterisztika. Próbáltam keresni neten egy komplett összefoglalót, de nem találtam az alábbi témában:

Nyugat-Európában (főképp Németországban és Franciaországban) már nagyon régóta teljesítmény alapú adóztatás van (új autók forgalomba hozatala esetére)

Emiatt bizonyos gyártók pont a megadott teljesítmény-szint alá lövik be (szerintem csak papíron) a paramétereket, így próbálva kedvezőbb árszintre helyezni az autóikat.

Én az gondolom (biztosat nem merek állítani), hogy ennek a 65kW-os értéknek is ez az oka (Peugeot is gyárt 65kW-os motort).

2017. aug. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Csak nem akarom elhinni, hogy csak szoftveresen tudtak ennyit rontani a teljesítményen komolyabb élettartam csökkentés nélkül, de mivel én se találtam semmi más különbséget, ezért nem tehetek mást mint, hogy elfogadom a lehetőséget. De még egyszer köszönöm a hasznos válaszokat!
2017. aug. 15. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy a teljesítmény visszább van fogva, az pont élettartam növelő hatású. Többet sajnos nem sikerült megtudnom, örülök, ha segíthettem!
2017. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!