Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Cordoba 1.4 benzines...

Seat Cordoba 1.4 benzines 1999-es csilingel. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Adott egy seat cordoba 1.4 benzines 8 szelepes 1999-es váltás előtti autó.Időnként vékony csilingelő hang hallatszik a motor alsó feléből(én legalább is onnan hallom).Talán a váltóból.Üres járatban is előfordul álló helyzetben illetve menet közben,de csak alacsony 1200-1500 fordulatszámon.Annyi észrevételem még van,hogy benyomott kuplungnál álló helyzetben abba hagyja.De amint benyomom megint csinálja?Kevés váltóolaj?Kinyomó csapágy?Maga a váltás nem nehézséges,minden fokozatot úgy veszi ahogy kell.Semmi más eltérő hang nincs csak ez a csilingelő éles hang.Köszi a válaszokat.

2017. aug. 19. 19:07
 1/4 A kérdező kommentje:
bocs javítok: tehát amikor benyomom a pedált akkor abba hagyja,de mikor felengedem akkor kezdi megint :)
2017. aug. 19. 19:09
 2/4 anonim ***** válasza:

Kinyomócsapágy egyértelműen. Nekem is pont ilyen évjárat/típusú APQ Cordobám van és szint így csörgött és kicseréltem egy idő után amikor a kuplung is elkopott mellette.

Ha termosztát/termosztát ház fedelet még nem cseréltél akkor azt sürgősen tedd meg mert így járhatsz mint én és a többi '99—es Seat-os.!!

[link]

2017. aug. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Annyira még rájöttem közben,hogy nem volt elég feszes a kuplungbovdenem.Volt egy minimális holtjáték mielőtt benyomtam volna.Most mindjárt az elején emel.Igaz ezáltal kb középen fog,de most úgy néz ki jó.Mentem vele pár kilométert,eddig csendben volt :) Remélem ez volt a gond,de azért a váltó olajat még lecserélem :)
2017. szept. 9. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:

A váltóolaj nyílása elöl van egy süllyesztett hatlapfejű csavarral. Kicsavarod, folyik akkor oké ha nem akkor töltsd utána 75w90 minimum egy GL-4 vagy GL-5 olajjal. De ki is cserélheted. A leeresztőt nem találtam az olajsártól csak kiszívattam ugyanott az olajat ahol be.:-)

Ja, akartam is írni hogy a váltón lévő kuplungkar tövét fújd be WD-40 nel és önts a tövébe pár csepp műszerolajat mert hajlamos bekorhadni a csapja és sokkal puhább lesz így a kuplung. A kuplungbowdennek pedig kell egy icipici holtjáték hogy ne nyomja állandóan a kinyomó csapágyat de a csörgésre is gyógyír ha pontosan be sikerült állítanod.

2017. szept. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!