Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felfestett parkolóban szabályt...

2KJúlia2 kérdése:

Felfestett parkolóban szabálytalanul parkoló mellé beálltam szabályosan a felfestések közé. Jogosan sérelmezi-e, hogy alig tud beszállni? Én kifértem ugyanott, Ő fele akkora mint én.

Figyelt kérdés
Ráállt a felfestésre, ráadásul még ferdén is tolatott) Bosszantó volt, hogy ezek után Ő fényképezveti az autómat! Bár szerintem magát bizonyítja!

2017. aug. 28. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Hehe, én is ki szoktam így tolni velük, ha az amúgy is karcos munkaautómmal vagyok. :D
2017. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 crudy ***** válasza:
84%
Én direkt rá szoktam, állni az ilyenekre és le szoktam fotózni a két autót hátulról illetve felírom mindig a rendszámot. Fénykép van, hogy a vonal közé álltam és h a kliensem nem. A rendszám meg azért mert ha találnék egy karcot vagy bármit az autón szépen feljelentem. Eddig amúgy mindig átmásztak az anyósról.
2017. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Tök jó fejek vagytok, csak abba nem gondoltok bele, hogy azért is állhat úgy, mert már előtte szabálytalanul parkolt valaki, és így adta ki a hely. Nem tudom, miért kell szándékosan szívatni a másikat. És nem, nem szoktam szabálytalanul parkolni. Oda parkolok, ahol a legtöbb a hely, hogy lehetőleg egy ajtócsapkodó se álljon mellém.
2017. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 crudy ***** válasza:
67%
Ha valaki szabálytalanul állt mellette akkor minek préselte be magát ferdén? Lehet ő is épp szívat valakit? De annak is úgy van értelme ha ő legalább szabályosan állt meg. Ez az ajtócsapkodással meg egyet tudok érteni. Sokan tényleg azért állnak két helyre mert nem akarják látni a karcokat a drága autójukon. Ez oké. De olyan nincs, hogy nem álok senki mellé de közel állok a bejárathoz. Egy tesco, auchan, mélygarázs alleenél (itt kivéve glamour napokon) vagy valahol ahol nagy a parkoló álljon nagyon messze a bejárattól mert ott keresztbe is elfér úgy, hogy nem zavar senkit. Nem is problémáznék vele. De ha oda áll a bejárattal szembe lévő sorba keresztbe egy SQ7 audi, vagy legutóbb egy E merci gyakorlatilag a roki után a legelső helyre. Akkor bizony egy ezüst bmw úgy rá fog állni, hogy vagy bemászik az anyósról vagy kitolja az autót.
2017. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Azért írtam le az esetet, mert a bal oldalról szabályosan parkolt egy másik autó!!! Láttam, mert még a szabálytalanul "beparkoló" az autójánál volt . Jobbról meg üres volt, ahová én tudtam beállni nehezen miatta!

Csak azért, hogy világos lehyen, nem kitolásból, hiszen én a sávok közé álltam szabályosan. Nem volt hely máshol!

Semmi egyéb, csak nagyon felbosszantott, hogy még ő fényképezgetett.

Ha megmutatja valahol, biztos megmondják neki a "tutit"!😊

2017. aug. 28. 22:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as írását osztom. Tök fölösleges ez a "na majd most jól megmutatom neki" felfogás. Ezért állok minél messzebb tőletek, +1 netán 2 perccel többet kell gyalogolnom a bejárathoz, na zaksón, ártani nem fog.
2017. aug. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

A rendszám érzékeny adat. A vcén üldögélve nézegetheti a képet, de ha a párjának megmutatja, már törvényt sértett.

Nem nagyon ugrálhat, s a kép mit bizonyít? Azt, hogy ő valamiért nem állt be rendesen. És akkor mi van?

2017. aug. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a véleményét!

Ez nem a " direkt ráállós eset", hanem a bénán parkoló, és utána, majd én megmutatom, hogy közel van hozzám és ez zavar engem eset!

Amiben bizonyítja, hogy ha már rosszul áll be, akkor ne mutassa már meg, hogy nincs annyi sütnivalója, hogy fél másodperces korrekcióval megoldhatta volna a bénázását.

2017. aug. 29. 06:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy kisebbek a parkolók, hogy minél több autó elférhessen, de nem számolnak az ajtónyitás távolságával. Ha nem tökéletesen középre sikerül állni az autóval, akkor 3., 4. autó már tuti a vonalra kerül, mert nem tud kiszállni.

Kedvencem, amikor kinyitják az ajtót, figyelnek, nehogy nekinyíljon az ajtó a mellette lévőnek, majd nekiáll kotorászni valamit, és a valagával szabályszerűen nekitolja az ajtót a másiknak és nem veszi észre! Sajnos volt amikor bent ültem az autóban és nagyon sokat hezitáltam, hogy kiszálljak és kérdőre vonjam, de nem lett karc belőle, fő a békesség. Csak idegesítő, hogy az ember mennyire nem figyel mások értékeire!

Kaptam egy jótanácsot egyik ismerősömtől: csak nagyértékű autó mellé parkol, mert ő félti annyira az autóját, hogy nem fog nekinyitni másnak és ez visszafelé is igaz. Persze itt is van kivétel, mert van a pénzes paraszt, akinek nem számít és kivágja az ajtót.... de ebből van a kevesebb szerencsére. Az viszont tuti, ha egy szakadt, 3 ajtós munkás Suzuki Swift-ből kiszáll valaki, az nyomot fog hagyni a másik autó festésén!!!

2017. aug. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Én egyszerűen a parkoló "távoli" végébe szoktam állni, ahol a lélek sem jár. +30 másodperc séta. juj.

A régi kocsimmal én is rá szoktam állni az ilyen helyfoglaló parasztokra, főleg pláza mélygarázsban, ahol tényleg kevés a hely.

2017. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!