Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes itthoni használatra...

Érdemes itthoni használatra kiváló minőségű méregdrága téligumit venni?

Figyelt kérdés
Nyílván lesz pár centi hó,de vajon erre nem elég valami kommersz proli téligumi?
2017. aug. 29. 06:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
7%

Csak abból indulj ki: mekkora biznisz az autógumigyárnak ez, hogy 6 évente ledobatnák a gumikat, külön téli-nyári garnitúrát ajánlanak azoknak is, akik évente még csak 2000 km-t sem mennek!

Régen nem volt téligumi, még csak a fogalmát sem ismerték, 4évszakos gumi volt, ami igazából sosem volt a legjobb, de még sem volt annyi baleset mint most. A rejtély NEM a téligumiban, hanem a vezetési stílusban van!!! Voltam én már nyárigumival tükörjégen is gond nélkül....

Ha a sok száguldozó ember felfogná, hogy a téligumi a hóban és jégen ugyanolyan szar, mint a nyári, akkor nem mennének nyári vezetési stílussal latyakos, csúszós útszakaszokon... "mert hát a téligumi erre való"...pff... egy szart!

2017. aug. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Nem igazán, köztudott, hogy nálunk kevésbé csúszik a jég, mint máshol...
2017. aug. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
9%
Köszi a lepontozást, ment a kontra!
2017. aug. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 D. Brasco ***** válasza:
69%
Mondjuk nem ártana tudni milyen autóra kellene a gumi......mert egy zsigulira valóban jo lesz az utolsó proli bontóból a fészer háta mögül előkukázott gumi,viszont egy s osztályra lehet nem valami linglong-ot raknek fel
2017. aug. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Még mindig sokan beleesnek abba a tévedésbe, hogy a téli gumira csak akkor van szükség, ha leesik a hó, pedig a legnagyobb szerepe a hideg nedves aszfalton van. Ebből pedig ősztől fogva bőven szokott lenni. Ilyenkor klasszisokkal jobb mint a nyári, ami mint tudjuk életeket menthet, vagy százezreket a pénztárcánknak. A minőséget neked kell az igényeidhez és a pénztárcádhoz igazítanod. Nyilván egy bevásárlásra használt Aixamra nem kell olyan minőség, mint egy pályán használt nagyobb autóra. Az első válaszolóval ellentétben én a nyári gumi használatát télen, komoly felelőtlenségnek tartom, de nem pontozok senkit a nézeteiért.
2017. aug. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom mi neked a méregdrága téligumi. Én Michelin-t vettem; valamivel drágább, mint a hankook és hasonlók, viszont nem kérdéses a teljesítménye.


Érdemes-e ilyet venni? Pár éve egy márciusi hajnalon lefagyott a főút, az autón akkor fent lévő nevenincs elöregedett téligumi arra volt elég, hogy oldalirányban becsússzak a túloldali árokba. Szerencsém volt, hogy nem jött senki szembe, mert onnan nem jöttem volna el különben.


Ebből én tanultam. Csak márkás és ÚJ téli garnitúra lehet a kocsimon. Azt hiszi valaki, hogy a 5-6 éves korlát csak üzleti célú, hát nem. A gumi anyaga öregszik (főleg, ha nyáron is az van rajta) és elveszíti a tapadását.


Idén télen is volt egy veszélyes helyzetem: fő útvonalon haladtam egyik késő délután (már sötétben), végig nagyon szépen le volt tisztítva, csak vizes volt a sótól. Külterületen ez végig így volt, de amikor beérten a városba, előtte egy centis latyak és alatta (helyenként) jég volt. Na azon a vackon próbálj lelassítani nyári gumival... Szerencsére a télivel működött, így nem hajtottam keresztül a körforgalmon egyenesen.


Számos ilyen történetet találhatsz. Persze, hogy az esetek 99%-ban nem fog kelleni a téli gumi, de az a maradék 1% elég, hogy tropára törd a kocsid vagy éppen halálos baleseted legyen. Mivel a kocsi csak a gumival érintkezik az úttal, én ezen (és a fékeken) nem spórolok.

2017. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Kedves mindenki! A vezetési morálról miértn em ír senki? Nem a gumiban kell keresni ELSŐRE a hibát, hanem a béna sofőrökben! Nekem soha nem volt téli gumim, mindig mentem az autóval, tudtam, hogy havas, nedves úton, 2-3 fokban nem megyünk 90km/h-val SEM, hanem amennyivel biztonságosan lehet közlekedni. Számos autót látni, aki tejködben előz, semmit sem lát, de megindul mert meni kell... és nem utolsó szempont, hogy sokan azt hiszik, ha felteszik a téligumit, akkor nyári körülményenek megfelelően lehet használni az autót? Nagyon NEM! Téligumi 7°C alatt SZÁRAZ(!) úton tapad, nedves, havas, jeges úton SEMMIT SEM ÉR! Erre találták fel a hóláncot.... de ebbe most ne menjünk bele...


A gumi téma mindig is vitát fog szítani, mint a benzin-dízel autók kérdésköre, nem kell egy véleményen lennünk egymással. De aki kicsit is ért az autókhoz és nem a könyvekből ismeri a forgalmat, az tudja miről beszélek, a többiek csak hobbisofőrök, a TV reklámok szerint élnek és elhisznek mindent, amit mondanak.

2017. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

..(" Nekem soha nem volt téli gumim, mindig mentem az autóval,"..)


7-esnek gratulálok!

2017. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ügyes vagy, elmondtad sokszor, tudsz menni téli gumi nélkül is.


Erre ugyanazt tudom mondani, mint azoknak akik szerint az ő döntésük, hogy nem kötik be magukat.


Ez addig szép és jó, amíg az esetleges balesetet te okozod. De mi van akkor amikor te vagy a vétlen? Akkor is ennyire okos lennél, mikor a biztosító nem fizet, mert szerintük téli gumival elkerülhetted volna a balesetet? Akkor is lenyeled a békát?

2017. aug. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Én erre csak azt mondom: menjünk vissza 30 évet, nem többet az időben! Hol volt téligumi? Akkor nem voltak jeges útak? Nem ment senki autóval? Dehogynem, csak a magyar közlekedési morál nagyon rossz irányba halad... mindenki siet, pár perc előnyért az életüket képesek beáldozni. Míg ilyenekről beszélünk, addig nincs értelme azon vitázni, hogy ki miért használja és miért nem! Abba sem szólhatunk bele, hogy valaki 3 kerekű mopedautóval autózik a főúton 40-el és valaki 160-al száguldozik. Mérgelődünk és ennyi. Nem több!
2017. aug. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!