Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire gyilkolom ezzel az...

Mennyire gyilkolom ezzel az autót? Hogy gyakoroljak?

Figyelt kérdés

Benzines autónk van,csak még nem tudok vele forgalomba közlekedni,nagyon nehezen indulok még otthon stresszmentes is,nemhogy egy zsúfolt kereszteződésben.

Vidéki vagyok,van olyan lehetőségem,hogy egy teljesen elhagyott szakaszon akár 20-25 percig is tudom az elindulást-megállást gyakorolni,anélkül,hogy bárkit is feltartanék,van emelkedő is a kézifékeshez.


2 km-t vezetnék rendesen,így jutnék el az elhagyatott helyre. Azon a szakaszon elindulás-megállás folyamatosan, esetleg Y forduló,egy kevés tolatás. 3-4x kézifékes végül 2 km haza :)


Hogy kellene ezt csinálnom,hogy a lehető legkevésbé gyilkoljam az autót? Elindul majd egyből megáll? Vagy elindul,2-es felvált és aztán megáll?


2017. szept. 2. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. feladat: Elindulsz, mész egy kicsit 1. fokozatban, majd megállsz.

2: feladat: Elindulsz, felkapcsolsz 2. fokozatban, haladsz egy kicsit, majd megállsz.

3. feladat: Tolatsz egyenesen nagyon lassan. Csúsztatott vagy pumpáló kuplunggal.

4. feladat: Kézifékes indulás emelkedőn.

5. feladat: Y-fordulás.

2017. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1 hogy lett így jogsid?

2 ha nincs jogsid NE vezetgess, pláne, hogy ennyire szerencsétlenül kinlódsz!

2017. szept. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi!


2# Oktatóautó teljesen más volt,mint a mi autónk. Az oktató autóját megszoktam,tudtam vezetni(persze a tanulók szintjén). Azért szeretnék itthon gyakorolni,és azért nem megyek forgalomba egyelőre,hogy a hozzád hasonló gondolkodású autósok ne támadjanak rám keselyűként,ne terrorizáljanak hátulról egy emelkedőn,és ne feküdjenek rá a dudára a lámpánál.

2017. szept. 2. 18:24
 4/14 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy csinálod.


Néhány ilyen alkalom után meg kell tanuljál vezetni annyira, hogy normálisan tudjál közlekedni. És egy-két alkalom alatt még ha nagyon rongálod, akkor sem megy tönkre semmi.

2017. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tényleg igaz, hogy zuhan az oktatás minősége...


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy te vagy a here, hanem azt, hogy a 30 óra alatt ezt egy jó oktatónak meg kellett volna tudnia tanítani. Tehát nem jó oktatónál voltál. Esetleg here vagy, de általában a nem megfelelő tanítás a probléma.


Vigyél magaddal valami türelmes, hozzá is értő havert aki tud segíteni és a kis forgalmú helyen gyakoroljátok.

2017. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én nagyon örülök,hogy ti beültök bármilyen autóba,és gond nélkül vezetitek,és biztosan nem féltek a sok rosszindulatú köcsögtől az utakon sem. Nekem sajnos egyik sem megy könnyen,se az autó megszokása,sem a kötekedők ignorálása.

Jó oktatóm volt,szerintem jól megtanította a dolgokat.


Barát nincs sajnos,aki tudna velem jönni vezetni.

Ült már mellettem tapasztalt ember,de sajnos ő a megijedős,ordítozós fajta-lényegében ő tönkretett engem idegileg,én tönkretettem őt idegileg,és rosszul is vezettem,ezért gondoltam,hogy jobb lenne a kihalt hely egyedül,mint forgalomban gyakorolni vele.

2017. szept. 3. 13:22
 7/14 anonim ***** válasza:
Melyik része nem megy a vezetésnek? Mert lehetne az autón is állítani esetleg, alapjáratot emelni stb. Vagy pedig autócsere.
2017. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A kuplung felengedése gázadással elindulásnál. Csak elindulásnál probléma,ha pl. parkoláshoz szinte megállásig lassítok,és visszarakom egyesbe,de az autó még éppen hogy mozog,akkor sincs már semmi gond. A váltás is megy. Már eljutottam oda,hogy stresszmentes környezetben,teljesen sík terepen 10-ből 9szer sikerül elindulnom. Nagyon lassan,de sikerül. Viszont ez forgalomba annyit jelent,hogy vagy egyből le is fulladok,ha pedig sikerül megmoccanni a kocsival,addigra pedig odaér az autó,már nem tudok kikanyarodni előtte,nyomhatom is vissza a kuplungot.

(És ez egy kisváros,1-2 alkalommal vezettem csak,akkor is a legkedvezőbb időszakban. Jogsit rendes forgalomba tettem le egy sokkal nagyobb városban (rengeteg lámpa,zebra,elsőbbségadás,sávváltás) és gyakran kifogtam a délután munkából hazafele tartó csúcsforgalmat,szóval nem a városi vezetéstől félek. )

2017. szept. 3. 15:16
 9/14 anonim ***** válasza:

Először gyakorold gáz nélkül.

Felengeded a kuplungot, megállsz. Felengeded, megállsz... Ezt ismételd, amíg nem megy rángatás vagy fulladozás nélkül.

Ha ez már megy, akkor ugyanezt, csak gázadással. Ezt is addig, amíg nem megy rángatás, fulladozás, motorbőgetés nélkül.

2017. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Milyen autón tanultál és milyenetek van most?


Anyámnak úgy tanítottam meg pl., hogy közepes emelkedőn a kocsi mögé raktam egy vastagabb deszkát ami megfogja és akkor nem gurul vissza. És akkor kézifék nélkül szépen gyakorolhatta az emelkedőnek elindulást, csak a kuplungra meg a gázra kellett koncentrálnia. Aztán mikor ment már neki, akkor deszka nélkül kézifékkel.

Meg megmutattam neki animációkon, hogy hogyan is működik a kuplung, hogy értse is mit csinál a pedál, ne csak annyit tudjon róla, hogy fel kell emelni lassan... Bár szerintem te tudod mit csinál szóval azzal nem kell foglalkozni.


Igazából 100%-os nem lett így se, de sokat javított neki a vezetésén.


Elmehetnél egy nagyobb körre a városon kívül, kis települések stb. ahol egyáltalán nincs forgalom és nem zavarsz senkit, de sokszínű a terep és mindenféle útviszonnyal találkozhatsz ahol meg kell állni, elindulni újra, megfordulni az utca végén, leparkolni...

Sokat kell gyakorolni, ugye nem véletlenül számít a jogsi két évig kezdőnek, mert addig még mindig van mit tanulnia az embernek vele.

2017. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!