Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy Renault Clio mk 1...

Adott egy Renault Clio mk 1 (94-es), LED-es izzókat akartam berakni a hagyományosak helyett irányjelzőkként, de nem működik. Mi lehet a baj? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Tehát, fantasztikus kínai izzókat rendeltem. Foglalat stimmelt. Megfigyeléseim a következők :D

- Izzókat beszerelés előtt teszteltem, mind a 4 működik. Leírás szerint 21 wattos, amennyinek kell lennie, a felvett teljesítmény mérésére nincs lehetőségem

Az alábbiakat sima gyújtás ráadásakor, álló motor mellett figyeltem meg

- Ha egyet beraktam hátra a hagyományos helyett(egy LEd hátul, egy pici hagyományos oldalt, egy hagyományos elöl), akkor dupla olyan gyorsan kezdett kattogni a relé, ugyan mind a három izzó világított egy oldalon, azonban az első hagyományos izzó mintha haloványabb lett volna.

- Ha hátul hagytam a LED-et, majd előre is beraktam egy LED-et a hagyományos helyett, akkor szintén dupla sebességgel kattogott a relé, viszont az elöl lévő LED nem világított, csak a hátsó és oldalsó hagyományos

- Ha hátulra visszaraktam a hagyományosat úgy, hogy elöl maradt a LED, akkor is dupla kattogás, és csak hátul világított a hagyományos izzó.

- Oldalt mindvégig a hagyományos izzó volt


Mit tegyek, hogy ki tudjam cserélni az izzókat LED-re? :D


Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. szept. 8. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

1. A lednek nem mindegy a polaritás, elől valöszínűleg fordított.

2. Nincs meg az az áramfelvétel, ami a hagyományos izzónál, ezért siet.

2017. szept. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben picit én is keresgettem (jókor :D ), be kell rakni plusz ellenállást a LED-ek elé, viszont a polaritással így sem tudok akkor mit kezdeni. Így jár az, aki nem ért valamihez annyira, mint hitte :D
2017. szept. 8. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés: ha raksz be extra elelnállásokat, akkor minek a LED-es irányjelző? A teljesítményfelvételen nem fogsz spórolni.
2017. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na ez az, pedig pont azért akartam cserélni, hogy kevesebbet fogyasszon. Úgyhogy ez kapufa sajnos. Nem kell valakinek esetleg itt? Kétezerért odaadom a 4 darabot :D
2017. szept. 8. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem létezik hozzá speciális irányjelző relé, amivel működnek.
2017. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tedd fel jófogásra, hátha találsz másik balekot!
2017. szept. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!