Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Clio II.3000 fordulat felett...

Clio II.3000 fordulat felett sípoló, fémes hangja van a kocsinak, mitől lehet?

Figyelt kérdés

A kocsi Renault Clio II, 1999-es, 1.4-es 8V. Márciusban vettem azóta cseréltem benne: vezérműszíjat, feszítőgörgőt, vízpumpát (SKF szett), motortartó bak a bal oldalt, főtengely szimeringet, pollenszűrőt, levegőszűrőt, olajat, olajszűrőt, bordás szíjat és a feszítőgörgőit, gyertyák, bár azoknak semmi bajuk nem volt.

A hibajelenség bármely fokozatban, ahogy eléri az autó a 3000-es fordulatot ezt a fémes, sípoló hangot adja, ami autópályán, 5. fokozatban elég idegesítő. Jellemzően 3000 és kb 3500 között hallható. Nincs is átmenet, mert ahogy eléri és ahogy elhagyja ezt a tartományt nyomban megszűnik a hang. Megpróbálok hangfelvételt készíteni, hogy könnyebb legyen, hátha valaki már tapasztalta ezt a hibát.

Azt a tippet kaptam, hogy a leömlő hővédőlemeze a hang forrása, mivel 3 csavarból 2 nem is fogja. Azóta ezt már javítottam, de a hang nem szűnt meg. Illetve amikor lekerült a lemez, akkor derült ki, hogy a leömlő repedt, ezért majd azt is cserélnem kell.

Illetve azt még érdemes megjegyezni, hogy a kocsi 3000 fordulat előtt elkezd kopogni, jellegzetesen hátulról jön a hang belőle, de úgy kopog, mintha hátul vésnének benne. Megvettem már a gumibakokat előre és hátra is, ezek még csere alatt vannak, viszont olvastam, hogy másnak ez sem segített.

Ha valakinek van tippje a hibával kapcsolatban, szívesen fogadom. Ha plusz infó kell a kocsiról, azt is tudok még biztosítani.

A segítséget előre is köszönöm!



2017. szept. 9. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:
csak ötödikben,vagy minden fokozatban a 3-3500 körül?
2017. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Minden fokozatban, üresben pedig nem jelentkezik ez a hang.
2017. szept. 9. 11:07
 3/3 A kérdező kommentje:
Meglett a hiba forrássa. Ami az extrém kopogást okozta a hátuljában az a kipufogó tartó konzolja. A benne lévő gumiharang egyszerűen már elöregedett, az aluminium konzol pedig remek dobszólót hozott ki a kocsiból. A másik, ami ezt a szörnyű hangot adhatta az a kipufogó hővédő lemeze, ami két ponton már elrohadt. Ez a lemez önmagában is szörnyen zajong, de a kettő együttesen okozta a zajokat.
2017. okt. 3. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!