Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaptam egy fizetési felszólítá...

Gyula89freddy kérdése:

Kaptam egy fizetési felszólítást egy ügyvédi irodától hogy fizessek be 60ezer forintot mert tavaly oktoberben matrica nélkül mentem autópályán. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Van ennek elévülési ideje? Hogy megy ez a gyakorlatban? Lehet e esetleg időt huzni? bármilyen ötlet jól jöhet.

#autópálya pótdíj #fizetési felszólítás.
2017. szept. 9. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Ilyenkor minél tovább húzod, annál több lesz a végösszeg.
2017. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 crudy ***** válasza:
Haat ezt a kozlekedesi hatosagtol szoktak kikuldeni egy honapon belul. Nem lehet h mar kaptal egy ket ilyen levet tavaly? Menj be egy irodaba es kerd ki a kepet, mert hkeszitenek ilyenkor. Ha tenyleg te vagy rajta tudsz reszletfizetest kerni
2017. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg te mentél matrica nélkül, akkor az a legegyszerűbb, ha befizeted.
2017. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ez egy ügyvédi iroda aki megbízást kapott hogy hajtsa be ezt az összeget. de nem emlékszem hogy kaptam volna előzőleg értesítést.
2017. szept. 9. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen értesítés kell? Tudtad hogy matrica nélkül mentél vagy sem? Hibás voltál vagy sem? Ha tudtad léphettél volna előbb és korábban kifizeted amit kell és lehet olcsóbban megúszod, mint most a 60ezret.
2017. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha átadták a behajtónak, akkor már nem sok esély van csökkenteni. Én pár éve véletlenül egy körforgalommal hamarabb kanyarodtam fel itt Pest előtt. Mivel az állandó lakhelyem budapesti volt már akkor is, de vidéken éltem, 4 hónap múlva jöttem csak fel legközelebb, akkor már ott volt a fene tudja hányadik felszólítás is, már 75.000 forintról. Megkerestem őket, megírtam, hogy nagyon ritkán látom csak a postaládámat, mert vidéken dolgozom. Végül is csak annyit kértek, hogy küldjem el a jelenlétit akkorról, hogy tényleg vidéken dolgoztam (ami nettó ökörség, hiszen az ember bárhol letölt egy jelenlétit és kitölti), szerintem csak azért kérték, hogy legyen valami írásos dolguk is arról, hogy miért engedték el. Aztán elengedték a nagyobbikat és "csak" 15.000 körüli összeget kellett fizetnem.
2017. szept. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is egy ismerősömnek küldtek már ügyvédi felszólítást egy behajtó cégtől. Ő megkerülte ezt és megkereste az eredeti véget aminek tartozott. Kifizette közvetlenül és az ügyvédnek egy fillért se. Ez már több mint 5 éve volt az ügyvéd meg hideg vizet ihatott a hasznára. Ez csak akkor működik ha behajtó cégről van szó aki vállalta hogy jutalékért behajtja a tartozást.

Ha közjegyző által kibocsátott fizetési meghagyást kaptál és az ügyvéd az eredeti cég képviselőjeként van megjelölve rajta akkor viszont már ellent kel mondani neki 15 napon belül vagy jogerőre emelkedik automatikusan és behajtják az összeget pl inkasszóval.

2017. szept. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A jelenlétit a főnöknek is alá kell írnia minden nap, rajta van a munkavégzés helye is stb., tehát hivatalos dokumentum.


Illetve egész pontosan nem jelenléti, hanem munkaidő nyilvántartás. Ezt mondjuk a munkahelyek 90%-a a mai napig nem tudja, hogy a kettő között mi a különbség és, hogy a jelenlétiért ugyanúgy büntethetnek, mintha semmi se lenne írva.

2017. szept. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 blilla válasza:
Időt húzni nincs értelme, mert csak nő a tartozás, de meg kellene kérdezni, milyen felszólító levelet küldtek korábban, mert lehet, hogy elévült.
2017. szept. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!