Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogsi előtti...

B kategóriás jogsi előtti orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés
Üdv! B kategóriás jogsit szeretnék, viszont már a tavalyi munkahelyi vizsgálaton is alig tudtam bal szemmel leolvasni a táblát. Sajnos a bal szememmel kissé homályosan látok. A kérdésem az lenne, hogy az orvosi alkalmassági vizsgát előre meg lehet csináltatni a háziorvossal anélkül, hogy beiratkoznék az autósiskolába? Csak azért kérdem, mert ha mindenképp kontaktlencsét kell csináltassak, akkor az elég időigényes és inkább azon szeretnék elsőnek túl lenni a beiratkozás előtt.

2017. szept. 16. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Én most szereztem meg a B jogosítványt. Nincs orvosi alkalmassági vizsgálat. Csak el kell menni a háziorvosodhoz, aki elvégez egy szemvizsgálatot. (elolvasod a táblát), és a doki kiállítja a papírt. Ha rossz a látásod akkor majd elmondja mi a további menet.
2017. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A vezetés-alkalmassági vizsgálat lényege a látásvizsgálat.

A vezetés 90 százalékban arról szól, hogy figyelsz, és a látottakra időben, és jól reagálsz, tehát, ha az derül ki, hogy nem látsz jól, azt normális orvos nem hagyja figyelmen kívül.

Az alkalmassági lapra szemüveggel, vagy kontaktlencsével vezetést írnak, de a te kérdésed lényege, hogy csakis magadat okolhatod, hisz tisztában vagy vele, hogy nem jól látsz, semmit nem tettél azért, hogy legyen szemüveged, vagy kontaktlencséd, de neked sürgősen kell az alkalmassági.

Egyébként akkor jársz jobban, minél később lesz meg az alkalmassági lapod, mert az azon lévő dátumtól számítva érvényes X évig (bár variáltak, az azévi születésnapodig), nem érdeked, hogy minél korábbi dátum legyen rajta, az autós iskolában viszont kérni fogják.

Bemész a háziorvoshoz, és megtudod mit mond, ha szemüveg, vagy kontaktlencse kell, akkor megcsináltatod, és csak utána kezded el az alkalmasságit.

2017. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már ezerszer megkérdezted ezt, akkor is leírtam, menj el végre az orvoshoz, majd ő megmondja hogyan tovább. Egyébként meg annyit kell vele megbeszélni, hogy a papírokra az kerüljön rá, hogy szemüveg vagy kontaktlencsével vezethetsz csak. Nem tudom most hogyan van, de régen ezt külön kérni kellett.
2017. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na tehát. Elmész az orvoshoz, elmondod kell az első csoportú alkalmassági a jogosítványhoz, de a szemed rossz. Leolvastatja veled a táblát és elmondja hova menj. Van akinek elég az optikus, van a szarakodósabb doki annak szemészorvos igazolás kell. Ad beutalót vagy keresel magán szemészetet, de ezekhez is sokszor hetekbe telik mire időpontra jutsz. Ott megvizsgálnak, kitöltik a lapodat, majd azzal kell elmenni optikushoz szemüveget csináltatni, legtöbb helyen a szemészetnél is van rögtön optika.


Ha már a háziorvosnál vagy azért érdemes a többi vizsgálatot is megcsináltatni vele, hátha van valami más bajod is, amibe bele tud kötni.


Jogosítványban a szemüveg 01.01., a kontaktlencse 01.02., ha mindkettőt hordhatod az 01.06. kódot kap.

2017. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kissé hülyén fogalmaztam az este, szóval bal szemmel, a tábla utolsó két számat tudtam nehezen leolvasni. Jelen esetben ez a 27, 73 volt.


"Szerintem már ezerszer megkérdezted ezt"


Szerintem keversz valakivel, mert ez az első ilyen iranyú kérdésem itt.


A válaszokat köszönöm.

2017. szept. 17. 08:19
 6/7 Misike21 válasza:

Én is nem rég szerettem jogosítványt . Mielőtt beiratkoztam anno az autósiskolába elmentem a háziorvoshoz aki 10 évre megadta az alkalmasságit kontakt lencsével vagy szemüveggel vezethetek . A szemüvegem mínuszos .

Lett csináltva egy másik szemüveg mielőtt autóba ültem volna , tehát a gyakorlati oktatás kezdete előtt . Nem kell szerintem tartanod semmitől .

Menj el az orvoshoz és kész . Sok sikert a jogsihoz

2017. szept. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja igen, azt elfelejtetem, hogy sok autós iskolába beiratkozni se lehet amíg nincs orvosid. Az engedékenyebbek a Kresz tanulást elindítják nélküle, meg az elsősegélyt is megcsinálhatod, de rutin gyakorlatot, tehát autóban tanulni csak akkor kezdhetsz el ha az orvosit is átadod.

És ha rajta van a korlátozás akkor szemüveg kell, különben nem engednek vezetni arra az órára.

2017. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!