Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb 4 hónapja vásároltam egy...

Kb 4 hónapja vásároltam egy Opel atra h 1.4 autot.10 éves. Kiderült hogy motorhibás és cserélni kell, kereskedotol vasaroltam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Multheten hazafelé jövet az autopályán bevillant az olajlámpa és a szervizlámpa leálltam oldalra mert hiába is probaltam volna tovabb haladni olyan hang jött a motorból mintha egy traktorban ülnék. Félreálltam leállitottam onnantol nem is indult de nem is feszegettem elvittuk szerelohoz es ott kiderult a motor a baj cserelni kell! Az autokukcs elso naptol villogott sokszor nem is indult elsore és mar ráköltöttem 200 ezer ft ot . Felhivtam a kereskedot es annyit mondott alszik rá egyet. Azota se jött válasz! Mit tegyek?
2017. szept. 16. 21:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azt kéne bizonyítani per útján hogy az autó már akkor hibás volt amikor vetted. De ez nálad döglött meg elég látványosan.

Gondolom nem kaptál rá garanciát mert akkor írtad volna.

2017. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem kaptam garanciát! Vásárlás előtt a kereskedővel elmentunk szerelőhöz ott átnézték azokkal a hibákkal tisztába voltunk ugy vásároltuk meg ilyenekre gondolok: olajcsere féktárcsa, fékbetét,gyertya, fékpofa,futómű és még sorolhatnám ezeket mind megcsinaltattam 200 ezer ft nagyon el volt hanyagolva de ezt nem fondoltam nagy összegnek egy 10 éves autonál egyebkén nagyon szép kivül belül semmi probléma.
2017. szept. 16. 21:35
 3/28 A kérdező kommentje:
Ezt hogy tudom mégis bebizonyitani hogy már ez is lehetett hiba megvásárlás elött?
2017. szept. 16. 21:37
 4/28 anonim ***** válasza:
50%

Egy ilyen motorkipurcanást nem nagyon lehet megelőzni sem és megjósolni sem.

Cseréltettél olajat meg amit kell, végülis mindent megtettél amit lehet. Azt sem hinném, hogy a kereskedőt ezért felelősségre lehet vonni, ő sem tudhatta hogy ez történik majd. De azért próbálj vele beszélni.

2017. szept. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

3

sehogy

2017. szept. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
67%

Ha jól értem , már a hiba jelző első naptól ég, villog.

Tehát már ennek volt előjele, hamarabb kellett volna megnézetni.

2017. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Nekem is az a véleményem, mint az utolsónak. Miért vettél meg egy hibás, lerúgott autót? Majd utána miért nem csináltattad meg rendesen? Millió meg egy ilyet bontanak, vegyél bele egy bontott motort aztán kész. Használod 4 hónapja, voltak előjelek, ráadásul bevallottan hibásan vetted, a kereskedőtől nem fogsz kapni semmit, még mer útján sem valószínűleg.


Egyébként a szerelő mit mond? Mi a baja?

2017. szept. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Ezek alap dolgok szerintem egy autonal az olaj,vezérlés stb csere... ezek voltak elhanyagolva... párom beszélt a szerelővel annyit mondott a motort kell cserélni.. egyből elvittem megnézetni a kocsit és meg is csináltattam.. kérdeztük is a szerelőt most aki elöször is csinalta hogy ezt miért nem vette észre és azt mondta ezt csak akkor látni ha szétkapja és ugye most nem volt más választás igy derült ki a motorhiba javasolta hogy gyári diagnoszika kimutatja ha törölve lett bármi.
2017. szept. 16. 22:05
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban kereskedőtől vetted, tehát nem egy magánszemély kocsija volt beadva oda eladásra, akkor 12 hónap szavatosság jár az autóra. Ebből az első hat hónapban a kereskedőnek automatikusan felelősséget kell vállalnia a jelentkező hibákért, kivéve ha bizonyítja, hogy a hibát te okoztad. Tehát nem neked kell bizonyítanod, hogy hibás volt a kocsi, hanem neki kell bebizonyítania, hogy amikor megvetted, akkor még nem volt semmi baja. Mivel négy hónapja vetted, így rátok ez vonatkozik. Ne hagyd, hogy húzza az időt, mert ha eléritek a vásárlástól számított fél évet, akkor már neked kell bebizonyítanod, hogy a kocsi már a vásárláskor is hibás volt. Ha magánszemély szerepel az adásvételiben, akkor nézd meg azt, hogy a szavatosságot kizártátok-e. Ha nem, akkor magánszemély esetében is él ez a jogod hat hónapig. Érdemes lenne mielőbb keresned egy ilyen ügyekre specializálódott jogászt.
2017. szept. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Nem is akarom rákenni a kereskedőre csak szeretnék utánna járni.. nekem sem mindegy hogy még raköltök 300-400 ezer ft ot motorra. Igen vehetek olcsobbat is amibe 200 ezer km van és bármikor leáll alattam ahogy most is de azt inkább hanyagolnám.
2017. szept. 16. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!