Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MI a véleményetek egy aprilia...

Balázs1666 kérdése:

MI a véleményetek egy aprilia rs 125-ről?

Figyelt kérdés
Most lessz meg az a1-es jogsim, alapból valami vissza minősített motort szerettem volna de ez nem jött össze most a 125-ből keresném a leg erősebbet amit lehet hajtani (nem tegnap kezdtem a motorozást és már volt 3 motorom egy 0-es kismotor, egy 125-ös cross, egy 250-es cross) főleg 2 személlyel, hosszabb távon kéne a motor és mint mondtam egy nagyobb tempót diktálva mondjuk 90-100 csak ország úton haladnánk vele sokat, meg bp.-n ezért kéne hogy erős legyen mert kocsik mögüll néha néha ki kell ugrani és akkor nem szeretném ha lomha lenne esetleg ötletek, tanácsok vagy ha valakinek van ilyen motorja 125-ös papírokkal azt is hallgatom, a válaszokat előre is köszönöm.

2017. szept. 17. 21:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindegyik RS125 125 köbcentis papírral rendelkezik, nem tudom mire gondolsz, hogy neked ilyen papírral kell. Szerintem te a teljesítményre gondolsz, az 15 lóerőig A1-es kategória, felette A2, viszont a mai technikával már átcsordul az A2-es kategórián, szóval A korlátlan. Magam sem hittem, mert a sajátomat mikor felhúzattam pályamotornak, akkor még 46 lóerőre tudták húzni max a Rotax blokkot, ma már 55-58 lóerő környékén is elvisít, viszont gyakori a generál. Ezt csak érdekességként mondom, ilyet úgyse fogsz csinálni, ehhez nagyon fanatikusnak kell lenni, tele pénztárcával.


Egy normálisabb RS125 40 lóerőre van belőve, egyszeméllyel autópályán vigan elszambázol vele 130-140 km/h-val tartósan, ha oda-oda tekersz neki, akkor 180-190 km/h körül eléri a végét, itt azért már figyelni kell hogy milyet lök rajtad az áramlat. Én kétszeméllyel voltam vele Olaszországba túrázni, 46 lóerővel bírta a 120-130 km/h-t tartósan, viszont 10 liter felett harapott, főleg az Alpok alján, ahol sokszor elég hosszan partnak mentünk, azon a túrán beverte azt az 500 liter benzint a 10 olajjal vígan, de tartottam az iramot a 600-as 1000-es motorokkal. Ketten olyan 140 kg voltunk, meg 1 hátizsák, többi cuccot vitték akik 1 személlyel mentek és volt dobozuk.


Ha 125-ös motorban gondolkodsz, akkor RS125 vagy Cagiva Mito 125, ezek nem lomha motorok, bírnak menni, viszont ha kéztől veszed, akkor nagyon megkell nézni, mert nemsok embernek van pénze gyári alkatrészekre, így belekerülnek a szar utángyártott cuccok, amikkel szopás van, főleg ha meghajtod. Először kicsit nézelődj az alkatrész árak után, egy hajtókar pl 35 000, egy főtengely 70 000, dugattyú szett 110 000 körül van stb, viszont ezeket egyszer veszed meg, rendesen összerakják vele és élvezed elég sokáig.

2017. szept. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!