Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő, ha összetörtem...

Mi a teendő, ha összetörtem az autómat?

Figyelt kérdés
Tegnap balesetem volt, megpördültem és elkapta az A oszlopot egy fa, most kb 20 cm-rel beljebb van, mint eredetileg, elhúzta az alvázat, szélvédő, jobb első kiment, jobb első kerék kitört, kidurrant. Egy 1.6-os első generációs Ford Focus-ról beszélünk. Casco-m nincs. Hogy lehet ebből a lehető legjobban kijönni? Kit kérdezzek meg? Hova vigyem? Ki kell ilyenkor vonatni a forgalomból azonnal? Le kell jelenteni valahol? Ránézésre nem éri meg megcsináltatni.

2017. szept. 20. 07:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%

Nem csak ránézésre.

Sok mindent nem tudsz csinálni. Hirdesd meg, egy bontó majd elviszi kb 50.000 Ft-ért. Többet nem igen ér.

2017. szept. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

vitesd bontóba számlával, mert másként nem is tudod a forgalomból kivonatni... ráadásul minél előbb.

erre már nem szabad költeni, a casco meg értelmetlen lenne.ha lenne..

2017. szept. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

köszönöm, ettől féltem én is...

remélem azért 50-nél többet kapok érte

2017. szept. 20. 07:34
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem szeretnéd/nem éri meg megcsináltatni, akkor otthoni szétbontással majd a jó alkatrészek eladásával jársz a legjobban.
2017. szept. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Otthon bontani tilos!


Vagy bontó és ott kapsz papírt a kivonashoz vagy eladod bárkinek.

2017. szept. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
#4: No és mit fog csinálni a maradékkal? Hogyan fog lekerülni a nevéről ha nem szerez bontási igazolást? Vagy örök időkig fizeti majd az ideiglenes kivonást?
2017. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

othon kiszeded belőle a használható alkatrészeket (ha értesz hozzá), szerintem bőven 50 ezer fölött ki tudsz belőle venni (főleg ha vannak ismerőseid autós berkekben akinek eladod, de ha nem, akkor jófogás, vatera, racing-bazár, stb). De ha véletlen veszel helyette egy másik ugyanolyan autót, akkor ahhoz meg egyértelműen jó lesz pótalkatrésznek (ha van hol tárolni az anyagot) Majd a maradékot, ami neked nem kell, azt elviszed egy bontóba, és ajánlatot kérsz rá, vagy mondasz egy összeget és alkudozni kezdtek. Ha nem látja használhatónak, akkor te fizetsz a bontósnak azért, hogy átvegye, és kiadja a bontási igazolást, amivel kivonathatod a forgalomból.

Kiskapu, de ebben nem vagyok biztos hogy így van, bár hiteles infónak tűnik, mert egy hölgy mondta, aki gépjármű ügyekkel foglalkozik a Szegedi Járási Hivatalban:

"feledkezz meg" a súlyadó befizetéséről, és ilyenkor hivatalból kivonják a forgalomból az autót. Küldenek egy határozatot róla, és le kell adnod a rendszámot. Mondjuk ennek a verziónak járj utána rendesen (ne a "szakértői GYK-ra" támaszkodj), mert nem tudom, hogy pontosan hogyan működik ez a verzió, és nem akarom, hogy később visszamenőlegesen kifizettessenek veled egy rahedli adóhátralékot, esetleg amikor másik autót veszel. Nekem ezt annak kapcsán mondta a hölgy, hogy van egy régi autóm, amit nem akarok eladni (ha egy házat adnának érte, akkor sem, holott kb annyit sem ér a piacon, mint egy alsó-középkategóriás TV)

De a legjobban tényleg azzal jársz, ha van hol tárolni az alkatrészeket, hogy kiszeded a menthetőt, kiárulod, a maradékot meg leadod egy bontósnak, kapsz papírt róla, és kész.

2017. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. szept. 20. 08:43
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt az apróságot ne felejtsük el, hogy világosan leírja a törvény, bontott autót nem vehet át a bontós. Csak a jófejségén múlik az egész, még mielőtt nekiállsz darabokra szedni az autót...

Az olyanok amik nem feltűnőek azok kivehetőek, de motor nélkül, ülések nélkül, oldalelemek nélkül nem feltétlen fogja átvenni és akkor fizetheted életed végéig vagy túrhatod az országot lefizethető bontósért vagy megpróbálsz valami csalós módszerrel leírni magadról.

2017. szept. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az 5
2017. szept. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!