Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szüntethetem meg a...

Miért nem szüntethetem meg a kötelező biztosításomat úgy hogy nem évfordulókor?

Figyelt kérdés

Miért csak évfordulókor lehet változtatni?

Mi van akkor ha nem fizetem be és úgy megyek át egy másik bistosítóhoz?

Vagy ha azt mondom eladtam az autót?akkor kénytelenek lesznek megszüntetni és akkor áttudnék menni?



2017. szept. 20. 20:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak évfordulókor lehet változtatni?

- Azért mert ez a törvény. Akkor is ha neked ez nem tetszik...



Mi van akkor ha nem fizetem be és úgy megyek át egy másik bistosítóhoz?

- Az új biztosításod nem lesz érvényes mert a régit nem mondhatod fel máskor, mint az évfordulón.


Vagy ha azt mondom eladtam az autót?akkor kénytelenek lesznek megszüntetni és akkor áttudnék menni?

- Igen, az járható út, már csak egy adásvételi szerződést kell hamisítanod. Még valami jó ötlet?

2017. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Eladom az autót másnak, biztosítást lemondom, másnap visszamegyek az autóért, vissza vásárolom, és új biztosítást kötök.

Thug life

2017. szept. 20. 20:31
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Matchboxra nem lehet biztositast kotni.
2017. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez az ötlet nem is rossz, szerintem próbáld ki. Aztán miután kifizetted az átírást (kétszer, mert ugye nem találsz olyan barmot, aki ezt saját zsebből megteszi neked), akkor átgondolod a kérdést.
2017. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Eladom az autót másnak, biztosítást lemondom, másnap visszamegyek az autóért, vissza vásárolom, és új biztosítást kötök. "


Ez az akció mintegy 100 ezer forintba fájna, mivel ez kétszeri átírási költséget jelentene.

2017. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van akkor ha nem fizetem be és úgy megyek át egy másik bistosítóhoz?"


Akkor díjnemfizetés miatt felmondja a biztosító, kérvényezik a forgalomból kitiltás. A biztosítás nélküli napokra fedezetlenségi díjat számítanak fel ami több,mint a biztosítás, és utána mehetsz vissza a régi biztosítódhoz, mert csak ott kötheted meg újra.


Persze lehet üzembentartót váltani, annak is van díja, de akkor az üzembentartó bárhol köthet új biztosítást bármikor. Kérdés, hogy megéri-e.

2017. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%

Ennyi IQ bajnokot!!!!!!!!!!!


Figyi. Ezt ki tudod kerülni.

Én idén eléggé megszívtam, mert 3 nappal maradtam le az évfordulóról.

Ekkor kértem a biztosítótól, hogy KÖZÖS MEGEGYEZÉS alapján szüntessük meg a biztosítást.

Ennyi.


Nem kell semmit susmusolni meg eladni.

2017. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Jó szar ez az egész, nálunk Romániában bármikor megkötheted a biztosítást bármilyen céggel, lehet 3 hónapra, 6 hónapra vagy 1 évre. És mikor lejárt, az sem baj, ha nem fizetem ki, nem érdekel senkit. Majd mikor kedvem lesz, egy tetszőleges céggel kötök megint annyi időre, amennyire akarok.
2017. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, és ha lezúz valaki, akinek éppen nem volt kedve biztosítást kötni, akkor ki fizet neked? Nem is tudom, melyik rendszer jobb...
2017. szept. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ó, az a csodás napfényes Románia, ahol még a felhők is rózsaszínűek...
2017. szept. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!