Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 14 Vagy 15 éves koromban...

14 Vagy 15 éves koromban szeretnék egy cross motort. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 vagy 15 éves koromban szeretnék egy Cross motort. Leginkább annyi kérdésem lenne hogy megbüntetne a rendőr ha észre venné hogy cross motorral vagyok közúton. Ha ez illegális akkor tehetek ellene valamit hogy cross motorral menjek közúton? Vagy lehet-e közúton crossmotorral menni? xD Bocsánat a sok kérdésért, de engem ez a dolog nagyon érdekel.

2017. szept. 20. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen megbüntet ,mivel crosson se index se lámpa stb..stb...és nem egy nehéz dolog észre venni hogy cross van a segged alatt.Vegyél endurot. Cross nem közútra való hanem pályára.
2017. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Így mehetek közúton? Rendszámtábla, lámpa meg ezek ?
2017. szept. 20. 21:31
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el a crosst, nagyon feltűnő, még a tanyán is elkapnának vele. Enduro motor kell neked, ami gyárilag lámpával szerelt és forgalmija is van. Csak ahhoz jogsi is kell, de a mezőn is csapathatod vele, mert jól bírja.
2017. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Ha akartok segíteni akkor kérjek írjatok még!: D Mert azért még is sok tanácsra lenne szükségem. Mondjuk 14 vagy 15 évesen nem tudom hogyan fogom letenni az "Enduro Motor" jogsit :D De valaki valami tanácsot még tudna írni hogy hogyan készüljek fel ezekre ? Mik az alapok amiket meg kell tanulnom? Köszönöm az első 2 embernek hogy válaszolt! :)
2017. szept. 20. 21:55
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs enduro jogsi.AM et tudod csak letenni 14-15évesen ami azt jelenti hogy be kell érned 50ccm vel
2017. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ahha.. Szóval akkor nem fog megbüntetni a rendőr, ha 50cc -s Enduro motorom van, ami közúton megy? Csak az is hasonlít egy kicsit a Crossra. És én nagyon szeretnék ide oda menni közúton vele, vagy akár terepen vagy ilyesmin csapatni. Csak hááát.. Még kérhetnék 1 - 2 ötletet ? :D
2017. szept. 20. 22:38
 7/16 anonim ***** válasza:

Figyu, kezdjük az alapoktól.

Az úton csak lámpával szerelt, lepapírozott motorral mehetsz. Mindegy, hogy enduró, robogó, Simson, bármi. A legkisebb enduro 49 ccm, de már erre is AM jogsi kell. Ha nincs jogsid, akkor mindegy mekkora motorral mész, mert egyformán megszivatnak mindenképp. És nagyon rossz, ha elkapnak, hatalmas a büntetés.

2017. szept. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hogy nem unod még ezt a hülyeséget? Ha már trollkodsz, legalább úgy kérdezz, mintha tényleg egy 14 év alatti kis csávó lennél.
2017. szept. 21. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem trollkodom skacok.. 12 Éves vagyok. 14 vagy 15 éves koromban nagyon szeretnék egy Cross -t vagy egy Endurot. Csak próbálok értelmesen fogalmazni és értelmes szavakat használni. Csak sok tanácsra lenne szükségem. Szüleim azt mondták hogy kis motorral kezdenek, én legalábbis csak robogós embereket láttam akik "Tanulói Vezetős Szerkóban voltak" 12/F
2017. szept. 21. 13:20
 10/16 anonim ***** válasza:

13,5 évesen kezdheted az AM tanfolyamot, 14 évesen szerezheted meg.

Ezzel legfeljebb 50 cm3-es motort vezethetsz.

Közúton csak olyan motorral közlekedhetsz, ami fel van szerelve lámpákkal, visszapillantó tükrökkel.


Ha jogsi nélkül vagy közúti közlekedésre alkalmatlan motorral (pl. cross) akarsz közlekedni, akkor ezt csak forgalomtól elzárt magánterületen teheted meg.

2017. szept. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!