Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fent tudnám tartani ezt az...

Fent tudnám tartani ezt az autót (subaru)?

Figyelt kérdés

Összespóroltam 9000 eurót (2 775 000 ft) és szeretnék venni egy subaru imprezát (2.0 pro sport line). Maga az autó 7000-be (2 160 000 ft) kerülne. Havi szinten a munkámmal keresek 550-et (170 000 ft). A kérdés csak az lenne, mivel nem nagyon vagyok otthol a témában, ilyen fizetés mellett fent tudnám-e tartani az autót + mennyibe kerülne a tankolása ha egy hónapban kb. 150 km-t vezetek le. Utánna kerestem a témának, de nem nagyon találtam semmit a témában, és igy gondoltam megkérdezem itt :)


Ui.: Még szüleimmel éllek és nincs semmi kötelező kiadásom, csak amit néha-néha besegittek :)


A válaszokat előre is köszönöm :)



2017. szept. 21. 14:56
1 2
 1/16 crudy ***** válasza:
Haat. Necces de vegulis ha nagyon szereted az autot es nem huzod a szad ha sokat kell ralocsolni akkor lehetseges igen.
2017. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez egy szívómotoros Impreza? Kb 10 litert fog fogyasztani. Sok baja nem szokott lenni, de azért az alkatrészek nem olcsók hozzá. Viszont ha nem turbós, akkor azért sokat ne várj a kocsitól.
2017. szept. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ami turbós az sokkal drágább vagy van valami baja, de 160 lóerő nekem bőven elég lesz szerintem :D :P Gyerekkorom óta imádon az imprezákat és hát itt az alkalom, hogy vegyek egyet csak nem akartam fejest ugorni bele :) A válaszokat viszont köszönöm :)
2017. szept. 21. 15:24
 4/16 Beviz Elek ***** válasza:

Nem vágnék bele, de kinek mi a célja az életben...


Mennyi lenne a biztosítás? Tankolás? Oké hogy havi 150km, de teljesen más fogyasztás jön ki havonta 1x150km és 30x5km esetén. Persze imádni fogod, ez a kiszámolt havi távolság hamar megugrik. Függetlenül hogy szuper autó, évi 100 euró olajcserére és néha komolyabb baja is lehet a kocsinak. Ha más nem, a kasztni idővel megadja magát és az zsebbenyúlós. Arról ne is beszéljünk hogy megy le az ára, mikor eladod buksz rajta pár ezer eurót.

Ha megveszed a kocsit szeretni fogod. Kell bele zene, hopp egy kis pénz. Ablakfólia? Hopp a pénz.

Van csajod? Ha nincs, majd a kocsival felszedsz egyet, de neki nem buli ha azt nézi ahogy a kocsidat mosod, szóval gyrosos, mozi, stb. Nincs ezzel baj, de ennyi pénzből nem fog menni mindkettő.

Öcsém Magyarországon havi 500e forintot keres (néha kicsit több), faterral él, van egy hasonló kategóriájú kocsija, de előfordult hogy tőlem kért kölcsön. Egy ilyen szerelembe (mert az) bármennyit bele lehet locsolni és ez csak a saját eszeden múlik. Ha havi 550 eurót keresel és ilyen autót akarsz, akkor feltételezem hogy nem gondolkodsz reálisan.


Én havi 3000+ fontot keresek, 1300 a lakhatás, tehát 1700 jut minden másra ami nem kevés. Persze emellé jön a párom keresete is, tehát még egyszerűbb. Fenntarthatnék egy olyan Subarut, de nem azért gürizek hogy aránytalanul sokat locsoljak el autóra. Félreértés ne essék, nem biciklivel járok és spórolok a levegőn is, de megkerestem a középutat. Egy olcsó, megbízható, szerelhető autót amit így gombokból fenntartok és kis költséggel pedig sportossá teszem, annyira szeretem hogy a Subarura 1-1-ben sem cserélném el (pedig sokkal kevesebbet ér az enyém).


Az asszonynak meg A3 P8.

2017. szept. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen használod, akkor a fele fizetésed rámegy az üzemanyagra, a másik pedig a fenntartásra. Nagy szerelem tud lenni egy autó, de mikor észreveszed, hogy a teljes kereseted az autóra megy, nagyon kiábrándító tud lenni.
2017. szept. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Tomcatters ***** válasza:
Addig amíg az ember fiatal mindig vannak vágyai ,nekem is volt anno 15 evvel ezelott egy gc8 impreza gt turbo .... 20+ literes fogyasztassal szamolj 100 -on XDD Ha ilyen autot veszel, nem fogod megallni, h ne nyomd neki az tuti ... lemernem fogadni 20 ev koruli vagy
2017. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha ésszerűen akarsz autót venni akkor a havi nettó fizetésed 3-6 szorosát költöd csak autóra. Azaz 1650-3300 euro.

Mivel a fizetésed viszonylag tűrhető kategóriába esik, így az autóknál is így kellene belőnöd az igényeidet. Azaz az alsó középkategória: Pl: Focus MK1, Golf 4, Astra G, Civic... max 2000 motorral, de inkább 1.5-1.8.

Ha így választasz valószínűleg nem okoz majd nagyobb problémát az autód fenntartása.

2017. szept. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát 21 vagyok igen :D Közben számolgattam én is egyet s mást és jobban bele ástam magam a szervizköltségekbe stb. és végül is egy audi a6 tdi mellett raktam le a voksom. Tőlünk nem messze lakik egy szerelő akit jól ismerünk és ő audikra ,,szakosodott, ha lehet igy mondani + a dizel motor végett 7 liter körül az átlagfogyasztás. Igaz, hogy itt is lehetnek nagyobb szervizköltségek, de szerintem azt a havi spórolásomból majd ki tudok hozni :) A válaszokat igy utólag is köszönöm :)
2017. okt. 11. 00:11
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet úgy autót tartani, hogy előre kiszámolod a havi km-pénzt. Gondolod, hogy sosem fogsz követ kapni a szélvédőbe, elkerülnek a defektek, és soha nem romlik el semmi? Csak a 150km-re vetített benzinköltség és ennyi? Ahogy Móricka elképzeli.
2017. okt. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És ki beszéll itt csak az üzemanyag pénzről? Szövegértés nálad luxus látom. Kevesebb tankolással több km vagyis kevesebb pénz egy bizonyos kilométer távra, vagyis több pénz marad esetleges szervizköltségre ha felmerülne. De te ezt nem értheted, ha a szövegértés sem megy. Móricka... Teszem hozzá nem az első autóm amit veszek, szóval tudom mivel jár rgy autó fenntartása. De legyen jó napod Móricka! :)
2017. okt. 12. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!