Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért önbizalom romboló, ha...

Miért önbizalom romboló, ha látom, hogy mások mennyivel jobban vezetnek mint én?

Figyelt kérdés

Friss a jogosítványom, és sokszor úgy érzem,hogy nem megy olyan jól a vezetés.Nem csináltam (még) semmi bajt, és inkább az a gond,hogy nem annyira érzem az autó méreteit.

A forgalomban elvagyok, de a parkolás tolatás nehézkes.

Apukám jelenleg kamion sofőrként dolgozik, pontosabban neki van két nyerges MAN-ja, meg egy tandempótkocsis DAF-ja.

Ezek közül gyakran hazajár egyel-egyel, mert nem őrzik a telephelyet éjszaka, és itt biztonságosabb.

Viszonylag szűk utcában lakunk, és a kapubejárónk olyan szűk, hogy ha beáll a kamion a két oszlop közé akkor fél centi hely nem marad.

Ő pedig a tandemessel is elsőre, viszonylag elég gyorsan betolat.

A MAN-al meg durván 2-3 perc alatt bent áll, vontatmánnyal együtt.

Mondjuk neki ez már rutin itt a házunknál, tudja az íveket, mikor mit merre.

De régebben sokat jártam vele külföldön is, és akkor sem szarozott volt,hogy 2 kilométert tolattunk vissza egy enyhe kanyarokkal dúsított úton, ahol autók álltak az út szélén, az is elég szűk volt.

Ilyenkor pedig elgondolkozom, hogy mit akarok én ha egy személyautóval is ilyen nehezen bánok?

Mert apukám sem olyan tapasztalt, 30 éve vezet ugyan ami nem kevés, de csak 10 éve kamionozik.


Teljesen reménytelennek látom a helyzetem, ha nem is apukám szintjére akarok fejlődni, de mikor fogom elérni egy átlag ember szintjét?


2017. szept. 22. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért 10 év kamionozás elég sok. Azalatt már elég sok dolgot megtapasztalt. Nehogy azt hidd, hogy elsőre ment ez mind neki. Én most nyáron csináltam CE jogsit és elhiheted, eléggé megszenvedtem a tandem tolatással rutinon. De majd a rutin segít. Ugyanúgy, ahogy kcosival. Az elején valamennyire tartottam a párhuzamos tolatástól, manapság meg egy szűk helyre is betolatok. Majd a rutin segít. Persze, vannak ,akik alapvetően nagyon érzik a tolatást, de összességében a rutin áltla majd egyre jobb leszel. Csak gyakorolj. Akár úgy, hogy teszel 2 kukát a bejárótokba szűkösen és oda beállsz.
2017. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, almat hasonlitasz ossze a kombinatfogoval. Maholnap 40 eves vagyok, 17 eves korom ota vezetek, de a te apukad mellett meg nekem is elmenne az onbizalmam ;D


Gyakorlas kerdese az egesz! Ahogy elozo irta, hasznald a kukakat. Anno mikor uj (ismeretlen) auto kerult a fenekem ala (eleg sokszor kellett mas markaju autot vezetnem), en is a kukakat hivtam segitsegul. Ovatosan kell menni es mikor a tukorbol latod, hogy a kuka billen, akkor tudod hogy a kocsi elerte a kukat. A tukroket is tessek nagyon jol beallitani. Ne felj attol, hgoy hatrafordulj. Tekeredj ki ahogy csak szukseges ha attol jobban fogsz latni kifele. Amikor mar tizenakarhany autotipust kiprobaltam, utana mar szinte termeszetesen jott az erzes, hogy tudom, hogy hol van a kocsi "vege", kukak nelkul is, de ideig eljutni hosszu ut vezetett. Meg ne add fel!


Ha nincs kuka akkor kerd meg a haverod hogy segitsen. En a paromat kertem meg mindig anno, amikor nem volt kuka. Parkolo helyzetben megkertem, hogy alljon a jobb elso lokharitohoz ugy, hogy epphogy ne erjen hozza. Neztem ot meg a kocsit es probaltam a kepet memorizalni, hogy hol van a kocsi eleje. Ugyanezt a bal lokharitonal is majd hatul is. Ezt parszor eljatszottuk es utana mar siman ment.

2017. szept. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Te is kamionos vagy, vagy mi?


Mit gondolsz, apud mennyit kínlódott a nyergessel?

Forgózsámolyossal ő is megizzadna!

2017. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mondtam neki is az aggodalmaim, és elmesélte,hogy 2 éve egy gyalogosvédő korlátnak tolatott személyautóval, amiből mindenhonnét kilátott, és tolatókamera is volt, csak baszott ránézni.Mindezt úgy,hogy teherautóval, és kamionnal soha még egy türköt sem vitt el, amióta vezet.

Nyerges vontatóval meg Romániában egy lejtőn kezdett előzésbe 3-4 éves C+E jogsival, nem szállított semmit, és amikor visszatért volna a sávjába elkezdett bebicskázni a kamion, és éktelen robajjal csikorogtak a gumik.Azt sikerült elkerülnie,hogy bebicskázzon, viszont az út széle felé sodródva teljes erővel sem bírta a kormányt visszahúzni az útra mert a jobb első kerék úgy megsüllyedt a padkán lévő sárban.Végül már lassú sebességgel de felnyalta a szalagkorlátot, és fél milliós kár keletkezett a "traktorban".

Járóképes maradt, így a sokk után fülét-farkát behúzva elvánszorgott, de mondta,hogy ezért nem profi, csak ezekre senki sem olyan büszke,hogy elmesélje.Ráadásul ő ismer olyan sofőrt aki simán visszakormányozta volna a kamiont az útra gond nélkül...

2017. szept. 24. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!