Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eredetiségvizsgálat nélkül...

Eredetiségvizsgálat nélkül megcsinálják az autó átíratást az okmányirodában? És egyáltalán, az eredetiségvizsgálat mit igazol?

Figyelt kérdés

2017. szept. 23. 00:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem írják át eredetiség igazolás nélkül.

Az okmányirodában okmányokból, iratokból dolgoznak, ott meg sem nézik az autót, az eredetiség vizsgát műszaki állomáson csinálják, azt nézik meg, hogy a forgalmi engedélyben, törzskönyvön lévő adatok egyeznek-e az autón lévő motorszámmal, alváz számmal, a rendszám ahhoz az autóhoz tartozik.

Körbe is szokták mérni az autó karosszériát, bár ennek nagy jelentősége nincs, kiderül, hogy gyári fényezés van, vagy törve javítva volt valamelyik elem.

2017. szept. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. szept. 23. 01:57
 3/12 A kérdező kommentje:
Pacsi.
2017. szept. 23. 01:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Bizonyos okmányirodában megengedik, ha épp nincs pénzed, hogy csak a vagyonszerzési illetéket fizesd be. Annak kell 14 napon belül befizetve lenni.

Nálam volt, hogy 20 nap után írtam át, arra se szóltak semmit.

2017. szept. 23. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem ezért kérdeztem, hanem azért, mert hétvégén nincs nyitva eredetiségvizsgáló, a tulaj meg dolgozik hétköznap napközben. Ezt mások hogy oldják meg?
2017. szept. 23. 22:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Megoldható, de kérdés, mennyire éri meg kockáztatni. Ha jól értem, te fizetnéd az átíratást, a tulaj pedig az eredetiségvizsgát. Szerintem addig ne vedd a nevedre a vasat, amíg ez nincs meg.
2017. szept. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem fizet semmit a tulaj, problémázik az eredetvizsgálaton. Hogy ő nem ér rá.
2017. szept. 25. 01:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Keress másik autót.


Az eredetiség vizsga rendszer egy félresiklott kötelezőség.

Kell az átírtáshoz, de arról nem rendelkezik a szabály, hogy azt kinek kell beszerezni, és az esetek többségében a vevő viszi a gépet eredetvizsgára, amikor már kifizette.

Semmi gond akkor, ha mindent rendben találnak, bár így máris megugrott az autó ára 17-20ezerrel, nem filléres kiadást jelent a vizsga, de a szívás akkor van, ha elbukik a vizsgán a járgány.

Vannak vizsga-helyek, ahol sorban állás nélkül is megcsinálják az eredetiség vizsgát, de ha időpontot kell kérni, az is akarat kérdése az eladó részéről, hogy megoldja, ha nagyon ellenkezik, jobb ha keresel másik autót, bár lehet csak annyi van a háttérben, hogy ő nem akarja fizetni az említett összeget.

2017. szept. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem kértem, hogy fizesse!
2017. szept. 25. 04:19
 10/12 A kérdező kommentje:
Az mennyire gyanús ha azon problémázik egy tulaj, hogy eljöjjön velem eredetiségvizsgát csináltatni,amit én fizetnék?
2017. szept. 25. 04:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!