Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Többsávos körforgónál ez...

Többsávos körforgónál ez hogyan van?

Figyelt kérdés

Segítenétek a többsávos körforgóknál? Nem mindig tudom még, hogy melyik sávot válasszam behajtásnál. Amikor több kijárat van, akkor az alapszabály, hogy az egész körforgót egy óraként kell elképzelni. Ha reggel 6 és este 12 közötti irányban akarod elhagyni, akkor a bal oldali sávon hajtasz be, ha pedig este 12 és reggel 6 közötti irányban, akkor a jobb oldalin.


[link]


És ha mondjuk 3 kijárat van, abból kettő 6 és 12 közé esik, 1 pedig 12 és 6 közé? Akkor kettőnél használom a külső sávot, 1-nél pedig a belsőt? Hogyan tudhatom egy olyan körforgónál, ahol most vezetek először?



2017. szept. 27. 11:57
 1/6 A kérdező kommentje:
2017. szept. 27. 11:59
 2/6 anonim ***** válasza:
kint közlekedsz? Szerintem a lényeg, hogy ha két sávosról másik két sávosra kanyarodsz (ilyen itthon nem sok van) akkor ha a bal oldali sávból kanyarodsz, max a 2. kijáratig haladhatsz a körforgalomban. Ennyi. Ha itthon közlekedsz, és csak a körforgalom kétsávos, de be és kivezető utak nem, akkor megint más.
2017. szept. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én mondjuk jót nevettem ezen a "reggel 6" és "este 12" megnevezésen. :-)

A 6 óra az 6 óra, és a 12 óra is 12 óra, az óramutatónak mindegy. :-)

2017. szept. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Reggel 6? :D


Na, lényeg a lényeg. Ha a menetirány szerinti 1. kijáraton akarsz kimenni, akkor a jobb sávba sorolsz. Ha nem, akkor a bal sávba. De arra vigyázz, hogy a belső sávból nem fordulhatsz ki, előtte ki kell sorolnod a szélsőbe.

2017. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen, kint, most lett meg a jogsim, és még nem nagyon tudom.


Ez a reggel és este tényleg nem kéne bele, de a videóban is így magyarázzák. :D Akkor a lényeg, hogy 1-2 kijáratnál külső (bal oldali sáv) 3-4-5-stb-nél pedig belső (jobb oldali sáv?) És ha csak 2 kijárat van, akkor értelemszerűen ha balra megyek bal oldali sáv, ha meg jobb akkor jobb oldali sáv?

2017. szept. 27. 13:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah és azt tudom, hogy behajtásnál mindig annak van elsőbbsége, aki jobbról érkezik, viszont mi van akkor ha szemből? Akkor ugye behajthatok, mert mire ő végig ér a körforgóban, addig te is kiérsz belőle. Nem áll fent a veszélye hogy összeütköztök. (Azt tudom, hogy magyarországon annak van elsőbbsége aki már bent van, itt nem). Jah és nem tudod elkerülni, ahol lakok, egy 15 km-es szakaszon van 5 körforgó, ebből 3 kétsávos. Itt mindent ezzel oldanak meg.
2017. szept. 27. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!