Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto 2-be milyen erősebb...

Fiat Punto 2-be milyen erősebb (~180-200LE-s) motort lehet berakni, ami el is fér?

Figyelt kérdés
Csak elmélkedem, a kíváncsiság vezérel, hogy még a legerősebb modellnél is erősebb motort bele lehet-e tuszkolni.
2017. okt. 3. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a Punto2-ben a legerősebb motor a 131 lóerős HGT. Már azzal is igen ideges, nem jól kezelhető. Azt gondolom, ha tovább húznák a motort, az már teljesen értelmetlen lenne. (egy turbó ráépítése biztosan jóval 200 lóerő fölés vinné a telesítményt)

A Punto 2-ből volt egy raliautó is, S1600-as kategória. Ez 215 lóerős. De annak az utcaihoz semmi köze.

2017. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem abszolút jól kezelhető a HGT, legalábbis én élvezem :)

Turbó beépítése az 500-700e forintot is elérheti, így jutott eszembe, hogy hátha létezik olyan -más autóból- motor, ami ~200LE körül van, és bele lehet szuszakolni a Punto 2 motorterébe, és ami haszbáltam megkapható 200-300e forintért.

Az S1600-asról nem hallottam még, köszi. Kíváncsi lennék, abban mi morog :)

2017. okt. 4. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Más motort beletenni nem érdemes. Mire lepapírozod...

Én nem vezettem HGT-t, de mindenhol azt írták, hogy nem jól kezelhető. Nyilván forszírozva... A S1600 Punto motorja a HGT-ből származik:

[link]

2017. okt. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elolvastam a cikket még korábban, de őszintén szólva nem értettem, mit műveltek az 1.6os motorral :)
2017. okt. 5. 08:40
 5/5 anonim ***** válasza:
felhúzták:)
2017. okt. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!