Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a4 3. 0 Tdi Hibakód!...

Bugi1971 kérdése:

Audi a4 3. 0 Tdi Hibakód! Esetleg valakinek lenne javaslata vagy netán hallot már hasonló esetről és megtudná nekem irni hogz mi volt az a hiba ami ezt a kódot generálta?

Figyelt kérdés

Tisztelt olvasók! A segítségeteket szeretném kérni az alábbi témában.


Egy AUDI A4 3.0 Qwatro 2011 évjárat.


Augusztusban elkezdett világitani a müszerfalon a motor hibakód lámpa. Bevittem a szervizbe,és a syámitógéppel kiolvasták hogy a légtömegmérőm hibásodott meg.


Kicserélték a légtömegmérőt, de pár kilóméter után ismét világitott a lámpa. Visszavittem a szervizbe, ott pedig megállapitották hogy ismét a légtömegmérő hibakódot dobja be.

Elküldtek egy Audi szervizbe, mondván hogy szoftvert kell frissiteni és ezt csak az audi tudja.

Az Audiban közölték velem hogy a légtömegmérő csere után nem kell szoftvert frissiteni.


Menjek vissza a Boss szervizbe és mondjam meg nekik hogy a légtömegmérő amit beépitettek a kocsimba minden bizonnyal gyárihibés. Ezért hát cseréljék ki ingyen és bérmentve

A csere meg is történt. de pár kilóméter után a lámpa ismét világitani kezdett ugyanazzal a hibakóddal: LÉGTÖMEGMÉRŐ.


Elvittem egy másik Audi szervizbe, gondolván hogy hátha ők rájönnek az valódi hibára.

Természetesen mindent elmeséltem nekik az előzményekről.

Jött is a telefon hogz meg van a hiba oka. EGR szelep.

Megtörtént a hibás alkatrész cseréje, de sajnos pár kilóméter után ismét világit a lámpa,és ugyanazt a hibakódot dobja be: LÉGTÖMEGMÉRŐ.


Jelenleg ott tartok hogy holnap ismét vissza viszem az Audi szervizbe egz alaposabb vizgálatra.



Előre is köszönöm . Üdv : Bodnár



2017. okt. 8. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
A hibakód kódját megmondták? Mert annak pontos ismeretében lehet többet gondolkozni, ugyanis a légtömegmérőhöz több kód is tartozik.
2017. okt. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valami pontosabb kéne valóban mert nem csak ennyit ír ki a gép hogy Légtömegmérő.. Amúgy az autó produkál is valami hibát, teszem azt nem húz, letilt hasonlók?
2017. okt. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem a légtömegmérővel van a baj. Vagy lehet, hogy a légtömegmérővel van a baj, de valami okozza, hogy rendszeresen tönkremegy. Lehet szervízt kéne váltani, nem feltétlenül Audi szervízbe kell vinni, sokszor egy maszek szerelő 100x többet ér.
2017. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Üdv mindenkinek! Igen van hiba kód! 1/Diesel EDC 17CP44 UDS AZT HISZEM EZ AZ. Mert nem igazán tudok eligazodni a papiron amit kaptam. Van egy másik számsor is: P010100 Az autó kifogástalanul müködik,kb 5000 kilómétert mentem vele igy . Jól húz,jól fogyaszt, Nem rángat! Tökéletes. Csak az zavar hogy a lámpa világít, aminek nem kéne! Köszönöm a válaszokat!!!
2017. okt. 10. 19:21
 5/10 anonim ***** válasza:

A P010100 a hiba kódja, a többi a vezérlő azonosítója.


[link]


Végig kell menni a felsorolt lehetséges okokon. Én egy új légszűrő betéttel kezdeném, az nem drága és ha mégsem az a gyökérok, akkor felhasználható lesz később is.


Ha kell kontakt, privátban tudok javasolni egy diagnosztát.

2017. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, a P010100 tényleg a légtömegmérő kódja, de valami okozza, hogy állandóan világít ez a lámpa, és nem a légtömegmérővel van a gond szerintem. Próbáld meg kitöröltetni a hibakódot, hogy vajon utána is előjön e?
2017. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kicserélni a lyukas vagy kiszakadt csövet az még tud segíteni ilyenkor 🤣
2017. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: igen, az is lehet.


A linkelt oldalon ezeket sorolják még fel:

- Faulty mass air flow sensor

- Intake air leaks

- Dirty mass air flow sensor

- Dirty mass air filter

- Mass air flow sensor harness is open or shorted

- Mass air flow sensor circuit poor electrical connection


Azaz az érzékelő cserén (ami a szervíznek a legegyszerűbb és legprofitábilisabb megoldás) kívül van még mit átnézni.

2017. okt. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt egy videó, hogymivel és hogyan szabad a szenzort tisztítani, ha az a koszos:

https://www.youtube.com/watch?v=IRaBpo65I5s


Bár ezt a lépést én kihagynám, mivel a kérdező állítása szerint új szenzor van a kocsijában.


Ha sikerül kizárni, hogy se nem koszos a szűrő, se nem koszos a szenzor, se nem ereszt a légcsatorna valahol, akkor marad a hibás csatlakazó a szenzor felől és/vagy hibás káábelkorbács és/vagy hibás motorvezérlő felőli csatlakoző és/vagy hibás motorvezérlő.


Utóbbi lehetőséget nem szabad felelőtlenül említeni a szervizeknek, mert vérszemet kapnak és rögtön cserélni akarják, ha a az ügyfél szerint az a rossz, majd legombolják a százezreket.


Az eresztő légcsatorna diagnosztizálására van egy viszonylag egyszerű módszer:

[link]


Azaz VCDS-ben Engine/Measuring blocks, 32-es Group: ha az első érték érték kilép a pozitív limitből és a második (illetve többi is, mivel 6 hengeres motorról van szó) az(ok) jó(k), akkor lukas légcsatornára lehet gyanakodni.

2017. okt. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. A légcsatorna nem ereszt. A kódot ha kitörlik vissza jön pár kilóméter után . Most cseréltek benne harmadjára légtömegmérőt. Azt mondták hogy menjek vele pár száz km-t , és ha a lámpa bevillan akkor írjam le az időt.dátumot.és a km óra állást. Abban bíznak hogy hátha bedob még valami más hibakódot is. Abból pedig megpróbálnak következtetni . Négy teljes napot volt az AUDI szervízbe Németországban.és azt mondták hogy sajnos fogalmuk sincs mi okozza ezt. Ha valaki privátban szeretne írni. bodsandor@gmail.com Ez az email címem. Üdv mindenkinek.
2017. okt. 13. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!