Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell-e valamilyen átalakítás...

Szarvas Józsi kérdése:

Kell-e valamilyen átalakítás egy simsonon, ha arra nagyobb első lánckereket akarok rakni?

Figyelt kérdés

Tehát szeretném az 51-es enduro sebességét megnövelni, ezért szeretnék rá venni egy nagyobb lánckereket. (Kb.16-17-eset) Tudom, hogy rosszabbul fog ezután gyorsulni egy picit, de a végső cél a nagyobb végsebesség.

Válaszotokat előre is köszönöm!



2017. okt. 8. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy hosszabb lánc pl?
2017. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kell hozzá hosszabb lánc,mert a hátsó keréken lehet állítani,ha előrébb engeded a kereket,akkor a nagyobb első lánckerékhez is elegendő hosszúságúnak kell lennie.

Nekem 16-os volt fent,gond nélkül.

Értelemszerűen a hátsó kerék(tengely) jobb-bal oldalán lévő láncfeszítőkkel utána be tudod állítani a megfelelő láncfeszességet.

2017. okt. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az sajna nem sokat enged.
2017. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Dehogynem enged!

Gyárilag 15-ös van az endurón,nehogy már ne engedjen 16-17-ig,főleg a használt lánc,mert gondolom az van rajta.

2017. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem engedi!
2017. okt. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
akkor nyilván ki kell cserélni a láncot hosszabbra,de más átalakítás nem kell.
2017. okt. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet mégis engedi!
2017. okt. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat. Szerintem fog tudni engedni annyit, hogy jó legyen. Meg ahogy említetted, használt lánc van rajta.

Még egyszer nagyon köszönöm!

2017. okt. 8. 17:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérlek írd majd meg, hogy mennyivel változott a gép gyorsulása és végsebessége a csere után!
2017. okt. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben majd megírom, szerintem a héten, vagy az azutáni héten már biztos meglesz. Pontos számokkal nem tudok majd szolgálni ugyanis a kilóméteróra meghajtó magára a lánckeréktengelyre van rátéve, így valószínűleg ugyan azt a sebességet fogja mutatni. De azért azt megírom, hogy én hogy érzem.
2017. okt. 9. 07:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!