Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót érné meg jobban...

Melyik autót érné meg jobban megvenni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években nekikezdtem nagyon keményen a spórolásnak és összejött egy autóra való. Nézegettem az autókat és igazán 2 fogott meg :

1., Mazda 6 2.5 MRZ GT (benzin) (átl. fogyasztás : 11.1)

2., Audi A6 2.7 TDI Business (Értelemszerűen dizel)(átl.fogyasztás 7.2)

Mind 2 autó 2009-es évjáratú.


A kérdés csak az, hogy hosszú távon melyik érné meg jobban? (fő szempont, hogy családi autónak elmenjen, de ugyanakkor ha magam vagyok lehessen ,,kikapcsolódni,, is vele).


Mindkét autó tetszik és az a baj, hogy amiben az egyik jobb a másik rosszabb és forditva. Nem tudok dönteni melyik lenne jobb választás. Tapasztalatokat is szivesen fogadok :) A válaszokat előre is köszönöm :)



2017. okt. 10. 23:59
 1/7 anonim válasza:
30%
Hogyan tudtál pár év alatt annyi pénzt összespórolni?
2017. okt. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Amíg, egy benzinest és egy dízelt hasonlítasz össze, ráadásul egy prémium és nem prémium autót fogyasztásra kihegyezve, addig nonszensz a kérdés. Egyébként vegyél Audit, én azt venném.


A válaszolónak. Én kb 2,5 év alatt raktam össze egy 3,3 milliós autó árát...

2017. okt. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én, ha a szívemre hallgatok, a Mazdát venném, ha az eszemre akkor az Audit. :)


A használat jellege megfelelne a dízel autónak?


Az elsőnek, nem ez volt a kérdés, irreleváns hogy hogy honnan jött össze a pénz, mit kell mások zsebében turkálni? Gondolom dolgozott és/vagy spórolt, és/vagy örökölt. Kb. ennyi opció van. Ez hadd legyen az ő titka. :)

2017. okt. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Mazda6. Egyrészt olcsóbb (ugyanabból a pénzből jobb állapotút lehet belőle venni) másrészt megbízhatóbb is. A benzines Mazdának se lesz túl nagy a fogyasztása országúton vagy autópályán és inkább városban jelentkezik a nagyobb különbség.
2017. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az audiból ez az ami megfogott : [link]


A Mazdából pedig ez : [link]


A pénz nem titok, hogy honnan lett meg. 4 éve dolgozok már és többször is áttgondoltam mielőtt vettem valamit. Igy félre tudtam tenni havi szinten 200 (kb 60 000 ft) eurót saját zsebre. Minden csak elhatározás kérdése. És most jöhetnek a biztos nem dohányzol és nem bulizol dolgok, de el kell szomoritsak mindenkit mindkettőt űzöm. Az egész titka, hogy kell tudni bánni a pénzel. Na de elkanyarodtam nagyon a témától :D


A szivem nekem is a mazdát venné az eszem pedig az audit ahogy fentebb le is irták, csak az a gond hogy többnyire várost járok, havi szinten kb 4-szer 5-ször ha megyek hosszabb távra (minimum 20 km). Ugyanakkor bárhogy is keresgéltem, nem találtam konkrétan semmit arra, hogy melyik autónak nagyobb a fenntartása, és ha nagyobb akkor a belelocsolt üzemanyag vissza-e hozza azt hosszú távon (természetesen dizelnél), amit például a mazda szervizre költenék :D Reméllem érthető mit szeretnék kihozni ebből az egészből :) Mindenképp hosszú távra tervezek ezzel a vétellel (kb. 10 év). Szóval ha közbe jönne egy vagy akár több család is, igy hosszú kifutásra melyik a jobb választás?! Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2017. okt. 11. 22:35
 6/7 A kérdező kommentje:
Oh, és majd elfelejtettem. Nagyon ritkán van csak, hogy 2km körül mozgok az autóval :)
2017. okt. 11. 22:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Audit kell venni, az a generációs A6 (is) nagyon jól össze van rakva, és a motor is jó.
2017. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!