Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Grande punto melyik motorral...

Grande punto melyik motorral a legmegbízhatóbb? Mik szoktak tönkremenni benne?

Figyelt kérdés
2017. okt. 11. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Fiat és megbízhatóság egy mondatban? Viccelsz? :)


FIAT: Fehler In Alle Teilen. (hülye németek...)


De komolyra fordítva a szót: Fiatot a feelingért vegyél és ne a megbízhatóságért. Nekem volt 2-es puntóm, állandóan javították. Soha nem ment egyszerre mind a 4 henger... :D

2017. okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem 1.3 Mjet van. 260 ezernél jár és semmi baja. Cserébe 5 alatt van a fogyasztás.

Nem tudsz melléfogni egyik motorral sem. Ami tönkremegy, az kopóalkatrész, ami más autóban is tönkre fog menni. Vedd meg nyugodtan.

2017. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1.4 8 szelep. 10 év alatt behalt a légtömeg mérő (16000 Ft) Ez sok vagy nem, döntsd el. Nekem nem volt az.
2017. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és halott légtömegmérővel is ment, csak -7 fok alatt nehezen indult be.
2017. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D. Brasco ***** válasza:

"Fiat és megbízhatóság egy mondatban? Viccelsz? :) "


Nem ,nem viccel.....nem a hetvenes meg nyolvanas éveket írjuk már......semmi komolyabb baj nincsen a fiatokkal.....mas markakkal osszehasonlitva sem!Az hogy te egyszer belenyultal a szarba....az ilyen,abból nem kell messze menő kovetkezteteseket levonni!

En mondjuk biztos az 1.4t-jet -el vennem!

Mondjuk ha ennyire a megbízhatóság a lényeg akkor a szivo benzinesek között keresgelj.

Az 1.3m-jet is jo lehet ha rendszeresen es max 8ezrenkent csereled benne az olaját!Az mar mas kérdés hogy szerintem egyáltalán nem illik a grande píhez egy olajkályha!

2017. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan az 1.4 8v vagy az 1.4 16v-t néztem. Megbízhatóság és fogyasztás mindenképp fontos szempont lenne.. Ezek közül melyik a jobb? Első mit vennél Fiat helyett, aminek olcsó a fenntartása? Focus? Ibiza? Corsa? Golf?
2017. okt. 11. 14:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Az Ibiza és a Corsa az a méret. A Corsan csak a jel más, még a motorok is megegyeznek. A Focus és Golf eggyel nagyobb kategória.
2017. okt. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1.4 8V, 16V nagyon jó motorok. Idáig a 10 év alatt egy légtömegmérőt és a kartergázcsövet kellett cserélni. Nagyon össze van rakva ez az autó, Punto 2 után én is meglepődtem rajt.
2017. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#2 és #5-re hallgass


nekem 1,3-as turbódízel van 90 lovas most van benne 225.000 kilométer baj nélkül (kopóalkatrészeket nyilván cserélni kell

én teljesen elégedett vagyok vele, fogyasztás szempontjából szintén kedvező még autópályán is, még 140-50 körül is (általában ekkora sebességgel haladok ha lehet)

az enyém sajnos csak 5 sebességes noha nagyon akartam egyet 6-os váltóval csak akkor nem volt éppen a piacon most már persze van elég...

az olaj és a szűrők legyenek időben és megfelelőekre cserélve

ezzel a motorral természetesen versenyezni nem fogsz vele, habár én nem is akarok, azonban azt elismerem, hogy lehetne erősebb egy kicsit

mindenesetre nem vagyok róla rossz véleménnyel, klassz autó, mivel az én igényeimnek megfelel

a hangja terhelés alatt csúnya tehát 3 ezer fölött mondom, ráadásul e fordulatszám fölé ritkán húzatom, ha mégis akkor legfeljebb 4 ezer (turbót is célszerű kímélni)

ha venni akarsz egyet alaposan vizsgáltasd át előtte mert nem ugyanolyan állapotban lehetnek, nehogy megvegyél egy elhanyagolt kocsit.

Amit hiányolok róla, mint írtam 6-os váltó, gyári menetfény, tempomat

A stabilizátor karokat kellett cserélni rajta most nyáron illetve a hátsó lámpatesteknél nem volt kontakt, amit egy kis spray-vel meg lehetett oldani ja és most 10 év után kellett egy helyzetjelző izzót cserélni :)

2017. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!