Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki milyen vajákosságot ismer...

Scouthun kérdése:

Ki milyen vajákosságot ismer saját tapasztalat alapján motorokban benzin "megromlása", etanol által keltett problémák kiköszöbölésében?

Figyelt kérdés

Nincs túl nagy irodalma az interneten, pedig a probléma ismert.

Ha elteszed a motorod télire,vagy csak nem használod épp szezonban sem hosszú heteken keresztül, akkor rossz estében el sem indul és teljes karburátortisztítás a megoldás, a benzin leeresztése mellett.

Ezt a benzinek újkori összetevői (főképp etanol) okozzák.

Ez én 4 üteműm sajnos igen érzékeny rá. Valakié kevésbé, viszont érdemes lenne összefűzni kinek mi vált be. Leeresztés, 2T olaj-motoradalék, etc...



2017. okt. 11. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Prémium üzemanyagok (EVO100). Sokkal kevesebb olefin, etanol helyett ETBE, így jobban ellenáll az oxidációnak. Viszont párologni mindegyik fog, ezért érdemes minél kevesebbet benne hagyni, és első indulás előtt feltölteni friss benzinnel.
2017. okt. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én üzemanyag leeresztés előtt sthil HP sintetic üzemanyagstabilizátor adalékos keverékkel járatom meg a motort. Valamint száraz helyen tárolom a mocit úgy hogy az üzemanyagtartály betöltőjét külön is lefóliázom hogy ne szellőztessen be párát a légkörből. Sajnos én is jártam már így mint te, talán még jobban is mert az egész tankot rozsdamarózni kellett tavasszal és új karburátort venni mert javíthatatlanul szétmaródott a döglött benzintől minden ami sárgaréz volt benne.
2017. okt. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam, hogy az utolsó tankot már feltöltöm Spuri JG2-vel és benzinnel, ezt a tankot még kimotorozom, majd télire csurig tankolok, és megint kap JG2-őt. Eddig nem volt ilyesmi bajom.
2017. nov. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!