Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv, nézegettem rezokat de...

Üdv, nézegettem rezokat de nem vagyok tisztában a dolgokkal Többi lent?

Figyelt kérdés
Egy 70 es 2 felomlos simsonra szeretnek Vrezot rendelni de írja a fordulatszámokat is és nem igazán értem milyen szerepük van azoknak a számoknak/lehetőségeknek

2017. okt. 13. 20:29
 1/4 kiitos ***** válasza:

A 2t kipufogó rezonátor egy pontosan beállított frekvencián okozza a legjobb gázcserét-hengertöltést.

A hengered paraméterei alapján kell méretezni a rezót.

Ha pl.egy henger 7-9 ezer fordulaton tudja leadni a max teljesítményt-nyomatékot , akkor hiába teszel rá egy verseny kipufogót (ami nagyobb teljesítményt adna 13000 fordulatnál), nem hozza kívánt hatást.

2017. okt. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, a rezonátort mindig a hengerhez kell tervezni, és sajnos viszonylag szűk fordulatszám tartományban fogja hozni a plusz teljesítményt, épp ezért a kétüteműt sokat kell váltogatni, hogy ezen a tartományon belül maradj. Itt jó lesz a teljesítmény/fogyasztás arány. Én legfőképp azt javaslom, hogy arra a fordulatszám tartományra legyen állítva, amin városon kívül utazó tempóban üzemel a motor.
2017. okt. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
simsonra jó az előre gyártott széria rezó is... felesleges pocsékolni a pénzt a terveztetésre
2017. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Akkor már csak valami megoldás arra kellene hogy megtudjam mérni az utazó tempóm fordulatszámát!

Néztem f.mérőket de 10-15.000 Ft/db aztán azt sokallom kicsit

2017. okt. 14. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!