Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Furcsa hangot hallok a motorté...

Furcsa hangot hallok a motortérből. Mi lehet az?

Figyelt kérdés

Audi A4 B7 2.0 TDI 2006

Miután beindítom a motrot, csak alapjáraton (lehet gázadásnál is hallatszik, csak elnyomja a motor hangja) valami egész furcsa hangot hallok. Nem befolyásol semmit, jól húz, nem fogyaszt vizet, olajat, minden működik rajta, csak jó lenne tudnom hogy mi lehet az.

Alapjáraton olyan folyamatos vas súrlódás hangja van, mint mikor lassít egy vonat. Nagyon halk, nehezen lehet észrevenni. Kicsit hasonlít még csapágy hangra, nem nyikorgós, kotyogós hanem surlódos fém hang.

Szerintem a szíjnak lehet köze hozzá.

Nem rég vettem a kocsit, csak most fedeztem fel ezt a "hibát".

Lesz valami baja ha tovább használom így?



2017. okt. 14. 21:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az is lehet hogy ilyen alapból a kocsi hangja, csak nem vagyok még megszokva vele, mert a VW TDImnek nem volt ilyen hangja :D
2017. okt. 14. 21:24
 2/12 anonim ***** válasza:

Poltergeist, esetleg pont vízéren vagy indián temetőn parkolsz az autóval.


Na de komolyra fordítva a szót, amikor hallod a hangot te bent ülsz a kocsiban vagy felnyitott motorháztetőnél fülelsz?

2017. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Beindítom az autót és rögtön hallatszik. Benn a kocsiba csak akkor hallatszik ha kikapcsolom a rádiót, lehúzom kikapcsolom a klímát/fűtést, ha kinyitom az ajtót akkor picivel jobban hallom, ha meg felnyitom a motorháztetőt akkor kicsivel megint jobban. De nem még így se olyan hangos, 3 hét kellett hogy felfigyeljek erre.
2017. okt. 14. 21:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha menet közben vagy vele és váltasz nem rezeg egy kicsit esetleg erősebb a hang? Ha felnyitott motorháztetőnél hallgatod melyik oldalról jön a hang?
2017. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Menetközben egyáltalán nem lehet hallani abszolut semmit, váltásnál sem. Nem rezeg semmi, az autó tökéletesen működik, semmi baja sincs.

Ha álló helyzetben is felviszem a fordulatot 1200-ra akkor megszűnik a hang. Csak alapjáraton van ilyen hangja.

2017. okt. 14. 21:55
 6/12 A kérdező kommentje:
A hangot pedig nem lehet olyan könnyen behatárolni, a szíjak felől, de nem biztos.
2017. okt. 14. 21:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Talán nyikorog a hosszbordás szíj egy kicsit.
2017. okt. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A szíjnak nincs vas hangja, esetleg valamelyik görgő lehet ki már, ezt te is meg tudod nézni ha álló motornál kézzel megpróbálod megmozgatni
2017. okt. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem. És ez baj? Lehet így menni még vele? Drága a javítás?
2017. okt. 14. 22:12
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Most nem azért, de Audit veszel és megkérdezed hogy drága-e a javítás.
2017. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!