Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szintetikus olaj pusztítja...

A szintetikus olaj pusztítja jobban a régi Swifteket?

Figyelt kérdés

Volt egy Swiftem, eltört a dugattyúja , de ment jó volt ( csak szétrohadt és a váltó is szétment szóval bontóba ment ) , most van egy másik Swiftem, de szeretnék még egyet ( Swift örült vagyok, csak őket tudom vezetni )


viszont rábukkantam egy írásra. " motorból a vezérműtengely tömítésénél szivárog az olaj, állítólag a túl híg szintetikus olajtól sokat amortizálódott abban a pár évben, amíg a szervizben elhitték a tulajnak, hogy jó lesz a kocsiba a sűrűbb olaj is" 10w40 kerül nálam mindig a 1995-ös Swiftbe, Ő is eszi picit az olajat. Összefüggés lehet e írás és a 10w40 között?


Nem értek hozzá. Ja igen 8 szelepes 1.3-as ( dugattyú törés náluk típushiba )


2017. okt. 15. 21:22
 1/4 Beviz Elek ***** válasza:
Nem lesz baja a szintetikus olajtól, de azért ne 0w20at rakj bele. Egy 5w40 tökéletes.
2017. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 crudy ***** válasza:
51%
Igy van, belevalo olaj kell. Bekem bmw-m van. Ezek nagyon kenyesek az olajra. Ha sokaig nem ll-04 es olajat kap mert a tulaj nem nezi meg a vasarlaskor h mit vesz vagy sporol akkor hamar szelepszarszimering cseret kell kihogonie vagy esetleg az uj tulajnak. A swiftek bar igenytelenebb autok ami jo de mindent meg lehet olni. Meg a d5os volvokat, az om606ot es meg a regi swifteket is.
2017. okt. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Simán elöregedett a szimering. Ennek nincs köze a szintetikus olajhoz. Ma már.. A korai szintetikus olajok (20 évvel ezelőtt) még valóban nem voltak tömítésbarát anyagok, de ezt mára teljesen kiküszöbölték. Simán lehet 5W-40-es szintetikust is használni. Télen hálásabb érte a motor. Csak azt kell szem előtt tartani, hogy az 5W-40-esek között is nagyon sok a félszintetikus (synthetic technology), vadászni kell szinte a full szintetikusakat. Jellemzően ezek drágábbak.
2017. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3/3 által leírt teljesen helyes!!Egyébként az 5w vagy 0w olaj nem "hígabb" üzemi hőmérsékleten, mint a 10w!!hidegben hígabb, de pont ezért sokkal jobb az indulás utáni kenése.
2018. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!