Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudok valamit csinálni, ha a...

Tudok valamit csinálni, ha a többi közlekedő miatt halálfélelmem van az autóban?

Figyelt kérdés

Nagyon vártam a jogsim megszerzését, aztán pont mikor meglett, elköltöztem máshova, itt pedig katasztrófa a közlekedés...

Egy darabig rá tudtam venni magam hogy vezessek - magamban bíztam, a vezetés egészen tetszett, és ugyan volt pár felháborító és életveszélyes helyzetben részem, valahogy sikerült rábeszélnem magam, hogy kell ez, meg tudom csinálni..

Aztán volt egy este, mikor szakadó esőben szemből kanyarban előztek, centiken múlt a frontális baleset, az útszéli gazban kötöttem ki.

Azóta vezetni nem merek. Utasként még 1-2 alkalommal ültem autóban, de kanyar előtt halálfélelmem volt hogy vajon mi jön szembe, gyomorgörcseim voltak, azóta csak lakott területen belül merek valaki mellé beülni, ha nagyon végképp nincs más lehetőség....

Mit lehet ezzel kezdeni?


2017. okt. 17. 16:53
 1/9 Beviz Elek ***** válasza:
62%

Tanulj meg vezetni és nem lesz gond ;)

Sok sikert!

2017. okt. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Jegeld a jogsidat , és közlekedj TK-el.
2017. okt. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne jegelje, mert rosszabb. Gyakorolni kell kevésbbé forgalmas helyen.
2017. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is gyakorláson múlik.
2017. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyakorlas termeszetesen fontos lehet, ahogy elottem irjak, viszont szerintem az auto merete is segithet. Egy SUV-ben valamivel csak nagyobb biztonsagban vagy, mint egy superminiben.
2017. okt. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem vagy egyedül ezzel a fóbiáddal...

hogy mit lehet kezdeni?

keress egy normális, lehetőleg nem ordítozó, nem majrézó barátot, aki szabdadidőtökben elmegy veled úgymond autókázni...minden cél nélkül..lazán, viszonylag széles, jól közlekedhető utakra..

tíz-húsz-ötven kilométer öt-tíz alkalommal.


aztán beljebb a sürübe, forgalomba..egy a lényeg, nappal, nem szakadó esőben.


figyeld meg menni fog.


persze az is kell, hogy ne ostorozd magad, jusson eszedbe, hogy a veled szembejövő meg tőled fél...na, akkor menni fog.


sok sikert. (és nyugodt segítséget)

2017. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl parazod a dolgot. Magadnak gerjeszed . Emberek milliói autóznak és élnek. Igen, az autó veszélyes üzem de azért nem egyből mindenki meghal.

Ha nem tudod a felelmeidet kontrollálni akkor javaslom a tömegközlekedés igénybe vételét, az autóvezetés nem neked való.

2017. okt. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb baleset miatt történt, nagy traumát okozott neked. Van ismerősöm, akinek csak a pszichológus tudott segíteni ugyanilyen helyzetben, de hatásos volt. Nem szégyen.
2017. okt. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Természetesen azóta tömegközlekedéssel, gyalog, bicajjal járok mindenhova, a jogsim pihen.

Egyszer a párommal kimentünk valami eldugottabb helyre, hogy vezessek, de az lett a vége, hogy én csak bőgni tudtam, szóval hazavitt...

2017. okt. 18. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!