Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karterbol mintha picit spricce...

Karterbol mintha picit spriccelne az olaj a gazzal egyutt! (nyilván ugye amikor le csavarom a kupakot járó motornál) Mekkora baj ez? Egy mondeo mk3 2. 0Tddiről van szó! Megköszönném a hozzáértő válaszokat!

Figyelt kérdés

2017. okt. 18. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Az olajbetöltő nyílásnál (nem a karterből!) fröcskölő olaj jó. A magas kartergáz már kevésbé.
2017. okt. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 veterán vas ***** válasza:

Ha a motort beindítod, és lecsavarod az olajbeöntő sapkát -ahogy Te is írod- "nyilván ugye" ;) szórja kifelé az olajat. Ebben nincs semmi meglepő, dolgozik az olajpumpa.

/bár nem értem, miért kell járó motornál levenni?/


Miből gondolod, hogy a kifröcskölő olaj, a karterból jön, nem pedig a beöntőhöz legközelebb eső olajfuratból? ;)

2017. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
Először nézz mar utána mi az a karter mert mar eleve a kérdésben is baromságot írsz!te az olajbeőntőről beszélsz!
2017. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem vagyok szaki gondoltam h nem igy kell szakszerűen mondani de ahogy látom mindannyian megertettetek a kérdést ;)nekem ez a lenyeg!

Ha jól ertem tehat ez nem probléma.

Annyi kérdésem maradt hogy mi szamit magas karter gaznak.? Mondjuk ez is hülye kerdes de hogy lehet ezt behatárolni ?

2017. okt. 18. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a tenyereddel lezárod az olajbetöltő nyílást és érezhetően nyomja le a kezedet, az már elég nagynak számít, de legjobban a kartergáz visszavezető csövén tudod ellenőrizni. Ez a turbó szívó oldalán lévő vastag csőbe van belekötve. Ha ebben a vastag csőben csorog az olaj, az általában a magas kartergázra utal, mert felhordja magával az olajat és tolja bele a turbóba.
2017. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!