Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hamis / hamisított motorolajja...

Hamis / hamisított motorolajjal már volt dolgod, van saját tapasztalatod?

Figyelt kérdés

Van saját tapasztalatod hamis motorolajjal kapcsolatosan, azaz ért már téged valamilyen kár a hamis / hamisított motorolajjal kapcsolatosan.

Egyébként, milyen motorolajat használsz, milyen autóba és miért azt az olajat használod amit használsz?



#kár #hátrány #veszteség #motorolaj #saját tapasztalat #Hamis motorolaj #hamis / hamisított motorolaj
2017. okt. 18. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindig a kézikönyvben leírt olajat kell használni bele. Ha benzinkútnál vagy rendes autós boltban veszed, akkor kötve hiszem, hogy hamisítottat kapsz. A hamisított motorolajat használók tipikusan fű alatt veszik egy ismerős ismerősének ismerősétől, akinek egyik ismerőse olajat árul nagyon olcsón, kiváló minőségben.
2017. okt. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
Semmit se veszel észre. Megveszed mondjuk a speckobb PD TDI motorba való 5w30at és hamis kapsz olcsó 10w40et. Beteszed a kocsi megy. Többször megcsinálod 100e km alatt a PD butykok vagy mi elkopnak. Az olaj tette tönkre de 150nel elkopott volna igyis úgyis. Tehát a problémat csak előre hozta. Tehát ez nem olyan hogy betöltöd és kuka a motor
2017. okt. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a "baj", hogy a szar olajtól nem hal meg a motor azonnal, csak ha viszonylag sokáig használod azzal. Egy kis kokszot, olajsarat nem beszel észre, csak akkor csodálkozol, mikor leveszed a szelepfedelet. Talán ezért, talán nem én nem használom ugyanazt az olajat többször egymás után. Mondjuk így is van egy kicsi koksz a szelepfedél alatt, nyilván valamelyik szär volt, de nem tudom hogy melyik.

Aki voltak eddig, a teljesség igénye nélkül:


Castrol, Agip, Shell, Q8, Delphi, Mannol. Ezekből esetleg több féle is. De szerencsére nincs jelentős olajfogyasztás (Kb. 1-1,5 liter/ 10000 km) és kartergáz sem. 1 évnél tovább sosincs benne az olaj, de most már inkább ráálltam a fél évre, mégiscsak benne van már több mint 100000 km.

2017. okt. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt már, ismerősöm bátyának ismerősének a sógorának egy régi haverja "motul 8100 4l 5w30-at".

Megnéztem ,mert 13e ft és 8,5e ft?Könnyen látható után prégelt cimke ,hogy bontatlannak tűnjön...

Megtudtam ,hogy 5w30-nak 5w30 csak mannol olajat tettek bele.

3200 forintosat...

Elvileg az is tudja,azt a követelmény szintet ami kellett volna a kocsimba,de ha mannol-t akar venni az ember akkor bemegy mannol olajért a boltba,és ha motul-t akkor motult kapjon.

Meg se akartam venni csak a kiváncsiság fűtött...Mert kb 17 éve mindig motul-t használtam ,2 kocsinál 3 alkalommal kivételben.

2017. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!