Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tűnik a víz az autómbol?

1passat9 kérdése:

Miért tűnik a víz az autómbol?

Figyelt kérdés
Feltöltöttem a viz tartályt a max feliratig,2-3 napon keresztül birta,másnapra lement a minimum alá.A csöveken és a hűtőn sem láttok semmit,és csak azután folyik ha bedöglesztem.Még szerelőnél nem voltam,ma este vettem észre,de holnap sem tudok elmenni mert muszáj elmennem egy kb 120km-es útra.Az utat kibirja?(Passat b5.5 1.9tdi 96kw(2003)).

2017. okt. 19. 18:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mit jelent az hogy bedögleszted? Amúgy az egy tágulási tartály, azért lehet hogy felöntöd maxig és használat után nincs maxon. Miután állt az autó és visszahűlt akkor nézd meg a szintet. Ha nincs alatta tócsa és nincs fehér füst sem az auspuffból akkor nincs para
2017. okt. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 crudy ***** válasza:
Az mit jelent h bedogleszted?
2017. okt. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat,csak itt a környékünkön egy ˝szleng˝.Megállok vele amikor hazajöttem és másnap reggel láttom csak,hogy van alatta egy kisebb folt.
2017. okt. 19. 19:08
 4/21 anonim ***** válasza:

A hűtőrendszerben valami kilyukadt, vagy egy bilincs meglazult és ott elcsöpög, rosszabb esetben megrepedt a blokk, vagy a tömítésnél a motortérbe jut a víz. Indulás előtt tölts tele és valószínűleg nem lesz gond. De biztonság kedvéért vigyél magaddal legalább 3l vizet hátha pótolni kell.


Egyébként én elsősorban megpróbálkoznék az üzletekben, vagy alkatrészboltokban kapható hűtő tömítő folyadékkal, hátha megoldja a szivárgást.

2017. okt. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Valahol ereszt a hűtőrendszer, vagy valamelyik csőnél, vagy pedig a hűtőnél, legrosszabb esetben a blokk van megrepedve. Valószínű hogy ki fogja bírni a 120 km-t, de azért a biztonság kedvéért vigyél magaddal egy kanna vizet, és időközönként pillants rá a műszerfalon a vízhőfok jelzőre, ja és próbáld meg nem kitaposni a kocsi belét.
2017. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Gondolom ha teljesen leesik a viz hőmérséklete akkor van gond.Viz lesz nálam,a tócsa nem a hűtő alatt van,hanem inkább egy kicsit a motor alatt.Vizpumpa csinálhatja?
2017. okt. 19. 20:21
 7/21 anonim ***** válasza:

Akkor van gond ha elfogy a víz és megfő a motor.

Az hogy nem pont a hűtő alatt van a "tócsa" az még nem jelenti azt hogy máshol lesz a probléma, mert az alsó motorburkolat lehet másfelé lejt.

2017. okt. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ha leakkarom ellenőrizni hogy hol folyik(alá fekszem) járó motornál csináljam?
2017. okt. 19. 21:36
 9/21 anonim ***** válasza:
A blokk elrepedése alatt a hengerfej elrepedését kell érteni, egyáltalán nem ritka a dízel autóknál sajnos. Elmehetsz vele még holnap, de legyen nálad hűtővíz, és állj meg többször is az úton, ellenőrizd, mert lehet egyre gyorsabban fog fogyni a víz. Ja és ne nagyon nyomd a gázpedált, csak lazán.
2017. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
És kb mennyibe kerül egy tömités?Énis kitudom cserélni?Octaviában már cseréltem.
2017. okt. 19. 21:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!