Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor ki kell rakni üresbe?

Ilyenkor ki kell rakni üresbe?

Figyelt kérdés

Még nagyon az elején vagyok az óráimnak, most kezdtem vezetni egy hete, a negyediknél járok. Eddig az oktató elég sokszor közbe avatkozott, de kezdek egyre önállóbb lenni. Az viszont nem tiszta, hogy ha lassítanod kell, esetleg megállni hogy elsőbbséget adj valakinek egy kereszteződésben, akkor ugyanúgy kuplung-fék-üresbe rakás a teendő mint amikor a pirosnál állok meg? Akármilyen hihetetlenül is hangzik, nem emlékszem rá hogyan csináltam, eddig ha ilyen szituációba kerültem rendesen lefékeztem, a váltót az oktató kezelte. Szóval rendesen rakjam ki üresbe, majd vissza egyesbe, vagy csak simán fékezzek aztán induljak tovább?

Tudom hogy az oktatót kellene kérdezni ilyenekről de nem akarom hogy hülyének nézzen, hiszen elvileg már csináltam ilyet nem egyszer csak nem emlékszem rá...:D



2017. okt. 20. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
újra kéní rutinozni, ha ez még kérdés
2017. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
első, milyen rutinról beszélsz? :)
2017. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az oktatód tanítja. De ha nem lassítasz le annyira, kettesben is tovább tudsz haladni pl. egy jobbkezes utcában.

Tehát fék+kuplung, majd mikor meggyőződtél, hogy nem kell elsőbbséget adnod, akkor kuplungot visszaengeded és gázt nyomsz.

Ha fulladozik az autó vagy az oktató így kéri, akkor egyest raksz, mielőtt elindulsz. Ennyi. :)

2017. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ha megállok akkor egyesben indulok el utána. Ha kicsit tovább ideig állok akkor kiveszem üresbe, hogy addig ne nyomjam a kuplungot folyamatosan.
2017. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:) Első, már nincs rutinozás, egyből egy kihaltabb útszakaszon kezdtem a vezetést, elmagyarázta az elindulást és váltást, egy fél órán át gyakoroltam majd kivitt a forgalomba:D
2017. okt. 21. 06:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi az, h már nincs rutinozás? Nincs rutinpályás órázás, meg vizsga már?
2017. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy vizsga van, a végén. Ott már mindent tökéletesen kell csinálnod.
2017. okt. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól mert csak 1 vizsga van, még a rutinszerzés szükséges nemde? A rutinozás csak egy szakasza a vezetés oktatásnak, de az elindulás, megállás pont oda sorolható. Hogy a bánatos f.ba akarnak megtanítani vezetni, ha pont a lényeget nem gyakoroltatják? Kérdésre a válasz, ugyan úgy lehet csinálni, mint a lámpánál, de én egyesbe szoktam rakni kinyomott kuplunggal, hogy indulásnál már gyorsabb legyek, ne akkor kapcsolgassak.
2017. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben, már értem:)


Tényleg csak egy vizsga van, azt mondták az elindulást és megállást tudom eleget gyakorolni forgalomban is, ami végülis igaz, mert van hogy tíz percet várunk mire átérünk egy lámpán ha be van dugulva a forgalom, és ott ilyenkor mást sem csinálok csak megyek, megállok, megyek, megállok.


Mondjuk én is furcsálltam az elején hogy nincs külön pálya ahol gyakoroljuk a kormányzást, parkolást és az alap dolgokat, de elvileg ez egy ideje már így megy.

2017. okt. 21. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!