Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha segétmotort rendszámoztatok...

Ha segétmotort rendszámoztatok atól nem lesz jogosult autópályai közlekedésre?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már azt hogy le lehet rendszámoztatni segétmotort. Viszont azt nem tudom hogy akkor forgalmiztatni is kell-e és hogy közlekedhet-e autópályán ill. autóúton!

2017. okt. 22. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem közlekedhet, mert azokra az utakra csak olyan jármű hajthat fel, amely képes legalább 60-nal haladni. A segédmotoros kerékpár definíció szerint legfeljebb 45-tel haladhat.
2017. okt. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Mi az a segétmotor? Új járműkategória?
2017. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 veterán vas ***** válasza:
69%

Egy jó zsíros vasárnapi ebéd, és az ember egyből olyanokat bír kérdezni.......

Amúgy külön kell "rendszámoztatni" és "forgalmiztatni"? Azt hittem a kettő kapcsolódik egymáshoz.


Jah' és mi az a segétmotor? ;)

2017. okt. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

naszval...rendszámoztatni csak úgy nem lehet...viszont a rendszámot a forgalmi engedély egyidejű kiadása kiséri..


nekem volt rendszám a segédmotoros kerékpáromon, de az gyárilag ment 80-at..(ezért kellett rá rendszám) autópályára mégsem mehettem fel.


beballagsz a Mozaik utcai AF-be, és ott felvilágosítanak.

2017. okt. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!