Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv. A minap este ittas...

KissAttila92 kérdése:

Üdv. A minap este ittas állapotban kidöntöttem egy beton oszlopot (nem mentem gyorsan). Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Megfújtam a szondát, 0,75 ezrelék volt, a jogsimat nem vették el, de elvittek vérvételre illetve vizeletet adtam. Senki sem sérült meg. Ha ez számít akkor büntetlen előéletű vagyok, a jogsimon sincs hibapont.

2017. okt. 30. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:

"Azonban ha a vér alkohol szint 0,5 ezrelék fölött van, már bűncselekményről beszélünk, így a jogkövetkezmények is súlyosabbak.

Bűncselekményi kategória esetén a vezetéstől eltiltás (jogosítvány elvétel) határozott idejű (de minimum 1 éves), vagy végleges is lehet. A vezetéstől eltiltás vonatkozhat csupán bizonyos járműkategóriákra, de a jogszabály a valamennyi kategóriára történő vezetéstől való eltiltást is megengedi. Alapesetben 1-2 év vezetéstől eltiltás (jogosítvány elvétel), 200-300 ezer forint pénzbüntetés és kötelező utánképzés az általános kiszabott büntetés. "


Idézve: [link]


Szóval ahogyan látod, ezért már kb a minimum lesz, hogy bevonják a jogsid, teszem hozzá jogosan és egy zsíros csekkre is számíthatsz.

2017. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

"Ha ez számít akkor büntetlen előéletű vagyok"


már nem

2017. okt. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy lehetsz ekkora felelőtlen marha? Ittasan vezetni?
2017. okt. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A 0,75 ezrelék légalkohol nem kevés, a véralkohol lesz kb. 1,6, attól is függ visszaszámolnak-e vagy sem. Közepes ittasság. 2 hónap, mire megjön a véralkohol érték. Utána fognak behívni a rendőrségre kihallgatásra. Ha sima az ügy, akkor tegyél ott beismerő vallomást, mert akkor kb. 2 héten belül bíróság elé állítanak. Ha ezt nem teszed, évekig is elhúzódhat. Vannak enyhítő és súlyosító tényezők. Esetedben a büntetlen előélet enyhítő, hogy nem sérült senki, enyhítő, ha kisforgalmú úton mentél rövid útszakaszon, enyhítő, beismerő vallomás enyhítő. Hogy kidöntötted az oszlopot, az valamilyen KRESZ szabály megsértése, súlyosító. Megyétől, bírótól függ az ítélet, 1,5 év jogsira tippelek. A pénzbüntetést a jövedelmedhez, vagyoni helyzetedhez mérten állapítják meg. Úgy gondolom, hogy a havi netto jövedelmed környékén lesz, függ ez az eltartott kiskorúak számától is.

Megbotlottál, hála, hogy nagyobb baj nem történt, szerintem ennek a dolognak lesz visszatartó ereje. Ezt most végig kell csinálnod.

2017. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!