Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb oldali tükör nélkül...

Jobb oldali tükör nélkül közlekedni?

Figyelt kérdés
Veteránosoktól/ladásoktól (de úgy mindenkitől aki csak bal tükörrel közlekedik) kérdezném, hogy hogyan lehet csak belső és bal oldali tükörrel közlekedni? Értem én, hogy úgy az adja vissza a feelinget, de semmi veszélyérzet, kényelmetlenség a folyamatos forgolódás miatt? Vagy úgy egyébként hogy oldjátok meg az egészet? Tolatásnál, akár sávváltásnál nem zavaró?

2017. nov. 1. 01:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
azokból még ki lehetett látni nem úgy mint a mai bunker kocsikból
2017. nov. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Esetleg te is így használod a kocsidat? Kíváncsi vagyok tapasztalatokra!
2017. nov. 1. 01:46
 3/15 anonim ***** válasza:
volt ladám,skodám
2017. nov. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Parkolást hogy oldottad meg? Sávváltás, stb. hogy ment?
2017. nov. 1. 02:16
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Sávváltás: belső tükör, jobbra fordulás.

Parkolás: szemek használata. :) Mint a kolléga írta, azokból a kocsikból ki lehetett látni, láttad a kocsi orrát, és ha nem voltál nagyon alacsony, a farát is. Csak a lökhárítót kellett hozzáképzelned.

Én még a család Zsiguliján kezdtem '88-ban, utána jött a Lada.

Akkoriban még szinte senkinek nem volt jobb oldali tükre, az már a kocsi tuningolásának számított. :)


[link]

2017. nov. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Engem is zavart, mikor beültem a múltkor egy ilyen autóba pár km erejéig, de igazából teljesen okés a dolog, csak sávváltásnál kell igazán a jobb tükör, de ezekből a régi autókból azt meg lehet oldani a belső tükörből is, jól lehet abban is látni. Ami rossz lehet, az nagyon szűk garázsba tolatás pl, én hiába fordulok hátra, csak tükörből tudok jól tolatni. Bár ez is megoldható úgy, hogy akkor a bal oldalát nézed az autónak, hogy az legyen közel a bejárat széléhez, és akkor tuti elfér a másik oldalon is.
2017. nov. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Annyit még, hogy mi van akkor, ha se jobb tükör, és még egy fekete műanyag szélvédő rács hátulra? Tudom nagyon extrém helyzetnek hangzik, de nemrég láttam nem egy ilyen hírdetést.
2017. nov. 1. 13:16
 8/15 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, milyen lehet jobb oldali tükörrel közlekedni,olyan kocsit még nem vezettem. :)

Egyébként elég a bal oldali meg a belső nekem, a belsőből jobbra is hátra lehet nézni, mert kicsinyítős fajta.

2017. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Na és? Furgonokban meg középen nincs tükör csak a két szélső, mégse nehezebb vezetni őket, meg manőverezni velük mint egy személyautóval. Ha valaki érzi az autót, és nem a padlón ül, vagy fekszik, úgy hogy a szeme szinte egyvonalban van a motorházzal (hány ilyet látok...) akkor nem feltétlen kell a jobboldali tükör. Én speciel legtöbbször a középsőbe nézek bele, az elég nagy területet lefed a mögöttem lévő térből, a baloldalit szinte csak parkolóból párhuzamos kijövet, vagy sávváltáskor, jobboldalra meg inkább félig hátranézek.
2017. nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért, mi a gond azzal, ha alacsonyan ülök?
2017. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!