Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy terepjáróknál, ha...

Igaz, hogy terepjáróknál, ha be van kapcsolva a felező, akkor kerülni kell a nagyobb gázzal való elindulást, mert nagyon hamar leég a kuplung?

Figyelt kérdés
Ezt a múltkor olvastam, mégpedig azzal magyarázták, hogy a felező ugye megduplázza a nyomatékot, és a kuplung már nem bírja el, ha még gázt is adsz mellé. Ez számomra csak azért furcsa, mert évekig offroadoztam, és soha nem foglalkoztam ezzel, volt, hogy padlógáz plusz felezővel próbáltam kimászni a sárból. Szóval igaz, vagy nem ez a dolog?
2017. nov. 1. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség.
2017. nov. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

őő nem értek hozzá de a felező nem a kuplung után van a váltó részét képezi ??

mert akkor ez nem igaz

2017. nov. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"... a felező ugye megduplázza a nyomatékot, és a kuplung már nem bírja el, ha még gázt is adsz mellé"

A kuplung a motor főtengelye és a váltó bemenőtengelye között van, a felező meg a váltó kimenőtengelye és az osztómű között. Vagyis hiába duplázza meg a felező a nyomatékot, a kuplungnál ez a növekedés nem jelentkezik.

2017. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aham, értem, akkor jól gondoltam én is, hogy nem igaz a dolog. Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 1. 18:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez biztos marhaság.
2017. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kamikaze17 ***** válasza:
a felezővel pont megkiméled a kuplungot terepen amit olvastál az hülyeség a nyomaték a kerekek felé duplázódik a kuplung felé feleződik
2018. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!