Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumit érdemes feltetetni?...

Niceszisz kérdése:

Téli gumit érdemes feltetetni? TÖBBI lent

Figyelt kérdés
Laufen téli gumit tesznek fel. Poton 52ezer ft. Tavaly télen nyári gumival jártam és nem volt gond

2017. nov. 13. 11:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
ha ésszel közlekedsz és egy csepp hó sincs az úton, akkor el lehet okoskodni a telet nyári gumikkal. De én cserélném.
2017. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
9%

Nekem se volt gond soha, de hát elkell adni azt a millió gumit. Meg a munkát teremtették meg ezzel a gumisoknak.

Csak attól félek hogy majd kitalálják hogy legyen őszi és tavaszi gumi is. Évente négy féle gumi kell majd.

2017. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A 2. Válaszoló pontosan leírta azt, amire gondoltam.
2017. nov. 13. 11:50
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

PotoM ?

Felesleges persze. Csak a hóban jégen lehetőleg ne akadályozz senkit.

Már a zsiguli korszakban is volt teligumi. Gondolom az is a gumisok meg a profit miatt biztosan.

2017. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 nemcso ***** válasza:
100%
Ha nem is lesz hó, csak -5 -10 fok és csak egy kis koccanásos balesetet okoznál pl. nekem, kihívnám rád a yardot, abban biztos lehetsz.
2017. nov. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm téli gumival csúszott meg a parkolóban...

Én eddig nyári és 4 évszakos gumikkal gurultam és soha nem volt gond.

Minap azonban bogarat ültettek a fülembe, hogy azonnal tetessem fel a téli gumit mert az biztonságos. Olyan határozottan mondták hogy elis hittem.

Átlagos keresettel rendelkező 25/ hölgy vagyok. És feleslegesen nem dobnék ki 52 ezer ft-ot gumikra.

2017. nov. 13. 12:01
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában pl november 1-től kötelező a téli gumi. Biztos ott csak hülyék laknak, akik nem értenek hozzá, tehát nyilván nem éri meg cserélni...Németországban nem kötelező, de ha baleset részese vagy, előszednek a nyári gumiddal...ott is biztos sok hülye nem ért hozzá, azért célszerű a téli gumi. mondjuk aki napi 5km-t megy annak minek is cserélni...
2017. nov. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

kérdező,

most négyévszakos van fent, ami még nem kopott nagyon? Mert akkor ne cseréld, felesleges. Én eleget olvasta és tapasztaltam már, hihetsz nekem. Ha nincs hó, és jó nyári gumid van, megúszhatod baj nélkül, ha óvatos vagy. De ha csak egyszer lesz vészhelyzet, akkor már nem érte meg spórolni a téli gumikon. Viszont ne 52 ezerért vegyél, van olcsóbb megoldás. Segítek, ha szükséged van rá.

2017. nov. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 D. Brasco ***** válasza:
100%
Azért en őszintén varon azt a pillanatot amikor kotelezove teszik magyar országon is a téli gumi hasznalatat!Mert itt az oldalon is több mint félelmetes olvasni ezt a sok "minek a téli gumi" meg "nekem még sose vót oszt mégsem baleseteztem" stb dumát!Azért mert még nem csattantál a nyári gumiddal télen az közel sem biztos hogy azért van mert te akkora sztársofőr vagy!Meg azért őszintén az autozasnal sok mindenen lehet spórolni de hogy pont azon az egyetlen alkatrészen ami a kapcsolatot biztositja az út és az autó között..........akinek attól a pár tízezer forinttól kevesebbet ér a saját meg a mas biztonsága az inkább ne is vezessen!
2017. nov. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden szóval egyetértek. Gumi, fék, olaj, ilyenekkel egy autósnak pont nem spórolni kellene...
2017. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!