Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vidéki főutakon egy 125-ös...

Vidéki főutakon egy 125-ös robogóval lehet tartani a forgalom ütemét vagy nagyobbat kell venni?

Figyelt kérdés
Idén vettem egy 50-est, 25 km-ről jártam be vele, de van néhány problémám . 65 km/h a max amit bír és ilyenkor közel 4 litert fogyaszt, ha nem a sáv közepén megyek akkor hajlamosak az autósok leszorítani a sáv szélen viszont életveszélyesen hepehupás az út... Egy 125-össel elvileg lehetne tartani a 90-es tempót, de egy nagy motoros haverom azt mondja, hogy ezek sem valók semmire. A motoros tesztek szerint viszont nem gond velük a közlekedés. Valakinek van tapasztalata ?

2017. nov. 14. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
125-ös bőven elég főútra, de ha jogsid engedi, inkább 250-est (pl. Forza) vegyél, nem árt a plusz erő, ráadásul abban a kategóriában már van ABS-es is.
2017. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Biciklisek se mennek 110-el, mert főúton mennek, vagy a lassú járművek. Nincs kikötve, hogy aki a főúton halad, kötelező 90-110-el menni.
2017. nov. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1# A 250-es mennyivel fogyaszt többet, mint a 125-ös?

Az újabba japán 125-ösök úgy tudom 2,5 literrel elmennek.

2# jó kerékpároszást kívánok neked a kamionok között.

2017. nov. 14. 12:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Én tuti nem vennék robogót, hanem valami régi motort :)

mz 125 vagy inkább egy czetka 175-öt..


igaz öreg már a cz, de kiváló konstrukció és elég megbízható, nem eszik sokat és szép és gyönyörű hangja van :D


persze ha nem szereted a régi motorokat akkor maradj a robinál

2017. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"1# A 250-es mennyivel fogyaszt többet, mint a 125-ös?"


Az én 250-es Honda Forzám, 3,3 tényleges fogyasztással ment. Egy ideig vezettem is fuellyn: [link]


Ezt a típust tudom ajánlani. Nagyon hosszú és elég mély csomagtér, kesztyűtartó, kulcs nélküli indítás, ABS. A hajtáslánc meg nem sima variátoron alapszik, hanem 6 sebességes automata (amit lehet az autókhoz hasonlóan D, S vagy manuális módban használni). Csak arra figyelj, hogy az ezekkel felszerelt modellt nézzed meg, mert van egyszerűbb felszereltségű is (ugyanannyiért).

2017. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Takács arnold válasza:
Én azt javaslom 50ccm et ha lehet felejsd el én minden nap motorozok és bizony van ugy hogy a körforgalomba mellettem jön a hülye autos ha viszont látja hogy a motoron rendszám van akkor ezt nem játsza el ugy gondolom egy 125ös elég gazdaságos és fürge.
2017. nov. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Soha nem motoroztam komolyabban, talán nagy ugrás lenne rögtön egy 250-es.
2017. nov. 15. 09:11
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értek a motorokhoz, nem vagyok egy szerelgetős típus és sajnos ezen a környéken még autószerelőből sincs normális nemhogy motorszerelőből, szóval az MZ-ket és haverjait meghagyom másnak . Úgy gondolom, hogy ezek bármennyire karban is vannak tartva már nem alkalmasak mindennapos használatra.
2017. nov. 15. 09:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Olyan robogót vegyél, ami nagyobb testű, széles borítású, van 50-70-100ccm, amik simán mennek 80-90-nel.

Én 50-esel járok közepes méretű, tehát nem burgman, de nem is dio méretű, főúton normálisan tudok vele menni.

2017. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!