Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eresztene az olaj vagy eszi a...

Eresztene az olaj vagy eszi a motor? (Audi A5)

Figyelt kérdés

Benzines, manuális, 2016-os.


Májusban volt teljes olajcsere, olajszűrő. K 1,5 hónapja teljes full szerviz, minden oké vele. Olajfoltokat sose találtam a kocsi alatt, csak arra tudok gondolni hogy eszi az olajat. Ma kigyulladt az olajszintjelző és azt írja hogy töltsek rá max. egy liter olajat. Május óta kb 40000km-t tettem bele.


2017. nov. 20. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
He ? 1.5 hónapja szerviz olajcsere nélkül ? Egy olajjal 40 ezret elmentél ?
2017. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

4000-et majdnem, elírtam. Apr 15.-én fotóztam, azóta kb 3800-at tettem bele. Holnap felhívom az Audi szervizt.


Mivel májusban volt kicserélve minden, még a VW-Audi szervizben sem javasolták, hogy cseréljük ki az olajat. Májusban nem kellett volna, de én elbsztam.


Nagyon kíváncsi vagyok mi lehet vele, Mitől eheti az olajat?

2017. nov. 20. 19:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom én majdnem vettem 3 eve 2012 es a5 ot benzinest a neten rakeresve mindenkinek ilyen baja volt 60-70e km után és generalozni kellett a motort durva széria hiba. Ezért is lett inkább 2.5 os skyactiv Mazda 6 om mert arra még nem volt panasza senkinek.

Gondolnám hogy 2016ra kijavították ezt a balhés motort, de lehet hogy nem, ezt nem tudom. Angliában per is indult az audi ellen csoportosan mert örökké balhé volt főleg a 2 literes blokkal. Szóval nem tudom tölts utána ha újra megeszi akkor ez ilyen hitvány motor.

2017. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt jól tudod. Bár tudtommal a 2012-es motor már jó volt, előtte a TFSI-vel voltak gondok.


Az a furcsa, hogy minden oké volt vele amikor rákötötték a gépre, még az egyik barátom is megnézte az Autocom programon én ott se mutatott semmi hibát.


Májusban én toltam el, mert Az Audinál is ugyanezt mondták, hogy töltsék rá és én gyönyörűen rátöltöttem a Turbo dieselt. Azonnal szerelő, kicserélték az olajat, szűrőt. 5-6km-t mentem vele, megy bele kb 6 liter olaj, igazából nagy gond nem lett volna ha benne marad az az 1 liter diesel, de jobbnak láttam kicserélni.


Remélem nem lesz vele gond, el is adom szerintem, egy dieselre lecserélem.

2017. nov. 20. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Turbo Diesel olajjal se történik semmi ha elmész 10e km-t vagy többet. Oregem autóját elkerem télen néha mert ő nem autozik csak kell neki kocsi 76 éves, hogy megjarassam meg azt össze lehet koszolni. Olajat kap rendesen évek óta felesleges csak dízel specifikacios olajjal jaratom mert van 40 literem felesleg. Azt nem történik semmi megy az autó. Ja meg a viszkozitasa is rossz 10w40 helyett 0w30. Azt semmi baja. Szóval így neked a nem bele való olaj 10-20e km alatt se okoz semmit.
2017. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, édesapám is ezt mondta illetve a szerviz is ahol kicserélték, azt mondták nem gond, de hogy megnyugodjak inkább kicseréltettem. Nem vagyok annyira tapasztalt ilyen téren, de gondolom erre már rájöttél.


Most Castrol Edge 5W-30 van benne.

2017. nov. 20. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!