Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzembentartó vagyok de a...

Üzembentartó vagyok de a tulaj nem hajlandó elküldeni a törzskönyvet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
X hónapja cseréltem egy autót és úgy egyeztünk meg a tulajjal hogy elpostázza a törzskönyvet. Mivel ő nem küldte,így nekem eszem ágában sincs elküldeni az én autóm törzskönyvét. Ilyenkor mi a teendő? Én mint üzembentartó kérhetek másik törzskönyvet vagy könyörögjek neki a végtelenségig? Jó lenne ha itt lenne nálam gondolom neki is jó lenne.
2017. nov. 23. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sosem értettem! Létezik még egyáltalán ilyen, hogy két autót elcserélnek egymással??? Elég kics annak a valószínűsége, hogy mindkét félnek megfelel az másik autója... egymillió pici szempont szerint is tökéletesen belemennek a cserébe (?pff.. sosem cserélnék autót, csak kizárólag készpénzre!).


Üzembentartóként nem fogod megkapni a törzskönyvet, ugyanis a tulajdonosé, ő igazolja a törzskönyvvel az autó tulajdonjogát. Hitelnél is úgy működik, csak akkor kapod meg, ha letörlesztetted a teljes kölcsönt, addig a banké az autó!


Miért nem tulajdonosa vagy az általa elcserélt autónak?

2017. nov. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tulajdonosok, mert nem akarták a vagyonszerzési illetéket megfizetni, "okosban" ment a bolt.

Aminek ez is lehet a következménye, meg lehet még cifrább is, de a törzskönyvnek valóban a tulajdonosnál van a helye, akkor sem ér semmit az üzembentartó kezében, ha elküldi.

Az okmányiroda csak a dokumentált tulajdonossak áll szóba, az üzembentartó kezében lévő törzsköny nem ér semmit.

2017. nov. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
100%

Ilyen az amikor a csóróság kézen fogva jár az ostobasággal meg az oldjuk meg okosan-nal!

Nem is értem mit akarjatok egymásnak kuldozgetni a törzskönyvet amikor itt tulajdonos valtasrol szó sincs!Az meg a tulajt illeti!

Az iskola példái lehetnétek a csináljunk meg úgy valamit amiről egyébként fogalmad sincs hogy mi az meg mire jo es hogyan kellene használni!

2017. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmit!

Üzembentartó vagy!

2017. nov. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ó és most akkor ezzel az iskolás sztoriddal nagynak érzed magad? 😂 majd akkor kezdj el oltogatni,ha tudod miről van szó ;) a többi kommentelőnek köszönöm
2017. nov. 23. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!